ماموریت سازمان برنامه و بودجه اصلاح حرکت اقتصادی است

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: سال‌ها هزینه‌های گزافی به کشور تحمیل شده است ولی دستاوردی نداشته است لذا تمام تلاش ما تجدید نظر در ساختارها و برنامه محور بودن نظام بودجه ریزی کشور است.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان برنامه و بودجه، مراسم تودیع و معارفه خاکساری و نژادحسینی رؤسای سابق و جدید مرکز حراست سازمان با حضور مسعود میرکاظمی برگزار شد.

میرکاظمی با اشاره به اهداف عالی سازمان برنامه و بودجه مبنی بر اصلاح حرکت اقتصادی اظهار کرد: به گونه‌ای در راستای اصلاح حرکت اقتصادی باید تصمیم‌گیری شود که منویات مقام معظم رهبری در سیاست‌های ابلاغی، سیاست‌ها در بخش‌های مختلف و اسناد بالادستی مر قانون باشد.

وی تصریح کرد: سال‌ها هزینه‌های گزافی به کشور تحمیل شده است، اما دستاوردی نداشته است، پس تمام تلاش و اهداف ما تجدید نظر در ساختارها و برنامه محور بودن نظام بودجه‌ریزی کشور است که در این راستا همه بخش‌ها باید کمک کنند که وظایف مرکز حراست سازمان جهت هماهنگی و کمک، بسیار مهم ارزیابی می‌شود.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ایران کشور فقیری نیست، خاطرنشان کرد: استراتژی ما در سازمان برنامه و بودجه این است که سطح زندگی مردم بهبود پیدا کند هر چند نقش تحریم‌های ظالمانه دخیل است ولی موضوع اصلی نحوه مدیریت بوده است که عده‌ای روز به روز ثروتمند شده‌اند و در مقابل سطح فقر گسترش پیدا کرده است و قشر فقیر هر روز فقیرتر شده، لذا چهره فقر در کشور باید از بین برود.

وی با بیان اینکه پایین بودن درآمد خانوارها ما را رنج می‌دهد، تصریح کرد: در برخی از شهرستان‌ها سطح درآمد خانوارها از سطح متوسط خیلی پایین است، پس توزیع ناعادلانه ثروت و امکانات باعث این مهم شده است، و برای رفع این ناهنجاری‌ها و بی‌عدالتی از همه دانشگاهیان، صاحبنظران و کارشناسان زبده سازمان برنامه بودجه استفاده خواهد شد تا شرایط مطلوب که مدنظر ماست حاصل شود.

میرکاظمی افزود: مرکز حراست سازمان برنامه و بودجه برای شناسایی نیروهای انقلابی جوان مؤمن، کارشناس، نخبه، شایسته و تحصیل کرده که دغدغه‌هایشان بهبود شرایط و عبور از مشکلات اقتصادی است می‌تواند کمک شایانی بکند لذا برای ارتقای جوانان شایسته و معرفی آنها از هیچ کوششی دریغ نکند.

وی به وظیفه دیگر مرکز حراست سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد، گفت: صیانت از کارمندان، برنامه محوری در پیشگیری از وقوع جرم و دارا بودن نظارت قوی، عالمانه و هوشمندانه و نه غرض‌ورزانه از سازمان و سازمان‌ها و مراکز تابعه مدنظر باشد.

در این جلسه سید محسن نژادحسینی به عنوان رئیس جدید مرکز حراست سازمان برنامه معرفی و از زحمات خاکساری در طول تصدی مسئولیت حراست سازمان برنامه تقدیر و تشکر شد.

کد خبر 522389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.