آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۲۴ شهریور؛ ۶ فوتی و ۲۶۱ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز چهارشنبه ۲۴ شهریورماه، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۹۹۷ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۶۹ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۲۶۱ نفر مثبت قطعی شد که ۲۱۸ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۴۳ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

شیرانی ادامه داد: اکنون ۴۵۹ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۳۹۱ نفر مثبت قطعی و سایر افراد در انتظار پاسخ نتایج آزمایش هستند.

وی تاکید کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شش مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری یک هزار و ۵۰۰ نفر است.

شیرانی تصریح کرد: اکنون ۵۹ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون شهرستان‌های سامان، فارسان و کوهرنگ به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت نارنجی، وضعیت شهرستان خانمیرزا زرد و وضعیت سایر شهرستان‌ها همچنان قرمز است.

کد خبر 522308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.