۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
اقتصادمحوری اساس کار است

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: منابع پایدار و غیرپایدار مصرف شده،بدهی‌هایی به اسم تحقق برنامه‌ها بر کشور تحمیل شده است و اوراق قرضه‌هایی که دولت،هر سال باید بازپرداخت کند جز افزایش تورم و فشار اقتصادی بر افراد ضعیف جامعه و کاهش درآمد مردم و عدم تحقق برنامه در برنداشته است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مسعود میرکاظمی در اینستاگرام خود نوشت:

"چهارمین جلسه ستاد بودجه سال ۱۴۰۱ کشور با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، اعضای ستاد و رؤسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان‌ها که به صورت آنلاین شرکت کرده بودند برگزار شد.
دستیابی به رشد اقتصادی، محور اصلی است
توسعه را بر اساس سند ملی آمایش سرزمین دنبال می‌کنیم

اقتصادمحوری اساس کار است، باید از پروژه محوری فاصله بگیریم و با تمرکز بر برنامه به نتیجه برسیم.

ادامه روند فعلی اقتصاد، روند مطلوبی نیست؛ منابع پایدار و غیرپایدار مصرف شده، بدهی‌هایی به اسم تحقق برنامه‌ها بر کشور تحمیل شده است و اوراق قرضه‌هایی که دولت، هر سال باید بازپرداخت کند جز افزایش تورم و فشار اقتصادی بر افراد ضعیف جامعه و کاهش درآمد مردم و عدم تحقق برنامه نتیجه‌ای دربر نداشته است.

باید سهم استان‌ها در هر بخش برای رشد اقتصادی مشخص و این مسئله تا سطح شهرستانها توسط سازمانهای استانی استخراج و تدوین شود.

تمام هم و غم ما این است که به بخش تولید شتاب داده شود، طبق روال گذشته اگر برنامه اقتصادی پیش برود هزینه جبران ناپذیری بر کشور وارد می‌شود لذا توجه به رشد اقتصادی و افزایش بهره‌وری مورد توجه همه برنامه ریزان، تصمیم گیران و تصمیم سازان قرار گیرد.

ما کشور ثروتمندی هستیم، سازمان برنامه و بودجه با مشارکت استان‌ها برای تحقق رشد اقتصادی و افزایش بهره وری، برنامه‌ریزی را در دستور کار داشته باشد تا شاخص سطح زندگی مردم بهبود پیدا کند چرا که مردم ما شایسته زندگی بهتری هستند.

با انتقاد از خلق پول طی سال‌های گذشته؛ تا کی باید خلق پول صورت گیرد که جز تورم افسار گسیخته و آسیب جدی که به معیشت مردم وارد کرده، نتیجه‌ای نداشته است. بنابراین به جد باید تلاش شود تا خلق پول که ساده‌ترین راه است ریشه کن شود و برای تحقق پروژه‌ها باید مدیران در استان‌ها به خلق منابع رو بیاورند. "

اقتصادمحوری اساس کار است

اقتصادمحوری اساس کار است

کد خبر 521981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.