زمان بازگشایی دانشگاه‌ها در خوش‌بینانه‌ترین حالت بهمن‌ماه است

«با توجه به شرایط خوابگاه‌های دانشجویی و ایزولیشن آن‌ها، امکان جدا کردن افراد مبتلا از سالم و تست‌گیری از دانشجویان به نظر می‌رسد خوش‌بینانه‌ترین زمان برای بازگشایی دانشگاه به شکل حضوری در بهمن ماه است.»

به گزارش خبرنگار ایمنا، با آغاز واکسیناسیون دانشجویان افراد در هر مقطعی می‌توانند وارد سایت سلامت شده و ثبت نام کنند؛ سپس با دریافت پیامک در مراکز واکسیناسیون حضور پیدا کنند. دانشگاه صنعتی اصفهان با راه‌اندازی یک مرکز واکسیناسیون در راستای تسریع این موضوع در استان اصفهان گام بزرگی برداشته است. برای بررسی بیشتر این موضوع با زهرا ممتازپور، مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشگاه صنعتی اصفهان گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

کلاس‌ها در شرایط کنونی به چه صورتی برگزار می‌شود؟

با توجه به اینکه یک نوبت واکسن هیچ‌گونه مصونیتی ایجاد نمی‌کند؛ بنابراین نیاز است نوبت دوم نیز تزریق شود و پس از آن بین دو هفته تا یک ماه میزان ایمنی ایجاد شده مناسب خواهد بود. برای حفظ سلامت دانشجویان فقط واکسینه شدن تعداد محدودی از آنان کفایت نمی‌کند و طبق استاندارد در یک جامعه شهری بالای ۷۰ درصد و در جامعه دانشگاهی حداقل بالای ۹۰ درصد دانشجویان، اساتید و کارکنان باید واکسینه شوند تا بتوانیم با رعایت پروتکل‌ها دانشجویان را دعوت به حضور در کلاس‌ها کنیم.

همچنین با توجه به شرایط خوابگاه‌های دانشجویی و ایزولیشن آن‌ها، امکان جدا کردن افراد مبتلا از سالم و تست‌گیری از دانشجویان به نظر من خوش‌بینانه‌ترین زمان برای بازگشایی دانشگاه به شکل حضوری در بهمن ماه است.

روند واکسیناسیون استادان و کارکنان دانشگاه صنعتی اصفهان در چه مرحله‌ای قرار دارد؟

واکسیناسیون اساتید، اعضا هیئت علمی و همچنین کارکنان این دانشگاه از نیمه مرداد ماه ابلاغ شد و همزمان با دریافت مجوز واکسیناسیون این افراد آغاز شد و تا امروز درصد بالایی از اساتید و کارکنان این مرکز علمی واکسینه شده‌اند. از زمان تزریق دوز اول واکسن حدود یک ماه می‌گذرد و نوبت دوم برخی از افراد فرارسیده که این بخش نیز در حال انجام است.

روند واکسیناسیون دانشجویان در این مرکز علمی چگونه است؟

با توجه به اینکه واکسیناسیون دانشجویان از پنجشنبه _۱۸ شهریورماه_ ابلاغ شد؛ از همان زمان با هماهنگی‌هایی که در استان اتفاق افتاد اطلاع‌رسانی انجام شد. افرادی که علاقمند به تزریق واکسن در پایگاه واکسیناسیون دانشگاه صنعتی هستند، می‌توانند با مراجعه به سایت سلامت این پایگاه را به عنوان مرکز واکسیناسیون دانشگاه انتخاب کنند. واکسیناسیون دانشجویان از جمعه _۱۹ شهریورماه_ آغاز شد و این روند همچنان ادامه دارد. امیدواریم روند واکسیناسیون دوز اول در دانشجویان طی روزهای آتی به خوبی ادامه پیدا کند.

در پایگاه واکسیناسیون دانشگاه صنعتی از چه نوع واکسنی برای تزریق استفاده می‌شود؟

محدودیت تعداد واکسن آسترازنکا کووبرکت باعث شده تا براساس ابلاغی که صورت گرفته این دو واکسن فقط برای تزریق دوز دوم تخصیص پیدا کند. برای تزریق دوز اول واکسن سینوفارم به تعداد کافی در اختیار این پایگاه واکسیناسیون قرار گرفته است؛ بنابراین برای از این واکسن در این مرحله استفاده خواهیم کرد.

آیا دانشجویان دانشگاه‌ها یا شهرهای دیگر می‌توانند در این پایگاه واکسینه شوند؟

بله؛ کاملاً این امکان وجود دارد؛ دانشجویان می‌توانند از شهرهای مختلف چه در این پایگاه چه در پایگاه‌های مختلف اصفهان واکسن خود را دریافت کنند. در واقع سامانه وزارت بهداشت از وزارت علوم نام، نام خانوادگی و کد ملی دانشجویان کشور را استعلام می‌کند. اگر دانشجویی از دانشگاه شهر دیگری هم‌اکنون اصفهان حضور داشته باشد، می‌تواند در یکی از پایگاه‌های واکسیناسیون استان اصفهان ثبت نام و با مراجعه به پایگاه ثبت‌نامی مورد نظر واکسینه شوند.

ساعات فعالیت پایگاه واکسیناسیون دانشگاه صنعتی چگونه است؟

پایگاه واکسیناسیون دانشگاه صنعتی اصفهان در دو نوبت صبح (هشت الی ۱۲) و بعدازظهر (۲ الی ۷) به دانشجویان خدمت رسانی می‌کند.

کد خبر 521792

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.