وزیر صمت: برنامه‌ای برای واردات خودرو نداریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها برای تولیدات داخلی صنعت خودروسازی، دولت در حال حاضر برنامه‌ای برای واردات خودرو ندارد.

به گزارش ایمنا، «سیدرضا فاطمی‌امین» در خاتمه جلسه با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزرات صنعت، معدن و تجارت برای بخش خودروسازی کشور دو برنامه ۶ ماهه و دو ساله با توان داخلی مشخص کرده است.

وی با اشاره به اینکه هر دو برنامه به صورت همزمان از مهر ماه امسال آغاز می‌شود، تصریح کرد: برنامه کوتاه مدت با هدف رسیدن به اهداف تعیین شده تا پایان سال ترسیم شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کاهش قیمت همزمان با افزایش تولید و کیفیت و اجرای تعهدات خودروسازان را از جمله اهداف این وزارتخانه برشمرد و خاطرنشان کرد: رسیدن به تولید سالانه سه میلیون خودرو برای افق چهار ساله خودروسازی کشور برنامه‌ریزی شده است.

فاطمی امین خاطرنشان کرد: صنعت خودروسازی و سیاست‌های آن موضوعی وسیع و مهم است که بیشتر در مورد آن اطلاع رسانی خواهد شد.

صادرات در نیمه دوم امسال ۵ میلیارد دلار افزایش می‌یابد

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، میزان صادرات غیرنفتی در نیمه دوم امسال پنج میلیارد دلار افزایش خواهد داشت، تصریح کرد: در جلسه امروز با مجلس در خصوص مسائلی همچون فولاد، پتروشیمی، قیمت سیمان و کالاهای اساسی و اعزام رایزنان بازرگانی، با اعضای کمیسیون تبادل اطلاعات انجام شد.

وزیر صمت خاطرنشان کرد: مقرر شد از این پس به صورت موضوعی و تخصصی در خصوص موارد مدنظر نمایندگان ورود کرده و به بحث و تبادل نظر بپردازیم.

فاطمی‌امین با اشاره به برنامه‌های ارائه شده از سوی خود در جلسه رأی اعتماد به وزاری دولت سیزدهم، خاطرنشان‌کرد: امروز این برنامه‌ها در حوزه‌های خودرو، نظام توزیع و غیره و نحوه اجرایی کردن آنها به صورت مشروح بیان شد و در هر مورد به پرسش‌ها و ابهامات نمایندگان پاسخ داده شد.

‌منبع: ایرنا

کد خبر 521782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.