صالحی‌امیری: توجه به مدال‌آوران اولویت آکادمی المپیک باید باشد

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: سرمایه‌گذاری ویژه بر روی مدال‌آوران، باید به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی، آکادمی ملی المپیک برای بازی‌های آسیایی و المپیک باشد.

به گزارش ایمنا، سیدرضا صالحی‌امیری روز دوشنبه در نشست شورای سیاست‌گذاری آکادمی ملی المپیک اظهار داشت: آکادمی نیازمند به روزرسانی در تمامی زمینه‌های علمی و سخت‌افزاری است و باید به عنوان مرکز استعدادسازی در ورزش قهرمانی و استانداردسازی خدمات تخصصی در حوزه‌های روانشناسی ورزشی، سنجش و توسعه قابلیت‌های جسمانی و همچنین پزشکی ورزشی معرفی شود.

وی افزود: این مجموعه مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت و میان مدت بوده و سرمایه‌گذاری ویژه بر روی مدال‌آوران، باید به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی این آکادمی برای بازی‌های آسیایی و المپیک باشد.

رئیس کمیته ملی المپیک می‌گوید: آکادمی ملی المپیک باید مرکز پیاده‌سازی طرح‌های پژوهشی که قابلیت تحقق‌پذیری و اجرایی دارند، نقش‌آفرینی کند و علاوه بر این، مجموعه آکادمی و هم مرکزی ستادی با هدف سیاست‌گذاری و استانداردسازی و هم مرکزی برای ارائه خدمات تخصصی به تیم‌های ملی باشد.

«کیکاوس سعیدی» دبیر کل کمیته ملی المپیک و سرپرست آکادمی ملی المپیک در این نشست گفت: باید بیش از پیش از ظرفیت مراکز علمی استفاده کنیم. آکادمی ملی المپیک باید با ارائه خدمات فنی، علمی و تخصصی، برای غنی‌سازی فدراسیون‌ها و همچنین توسعه علمی ورزش اثرگذار شود.

برگزاری جلسه مشترک با فدراسیون پزشکی - ورزشی، برای برقراری ارتباط بهتر آکادمی با فدراسیون، پیشنهاد ایجاد شورای فنی در آکادمی با مشارکت فدراسیون‌ها به منظور گزینش مربیان فنی و بدنساز تیم‌های ملی بر اساس شاخص‌های علمی و همچنین حضور ملی‌پوشان در آزمون‌های آمادگی جسمانی به عنوان شرط اعزام به رویدادهای بین‌المللی از دیگر موضوعات مهمی بود که دبیرکل کمیته ملی المپیک و سرپرست آکادمی ملی المپیک در این نشست به آن پرداخت.

منبع: ایرنا
کد خبر 521704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.