۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
هوای اصفهان بر مدار آلودگی

هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۵ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _دوشنبه ۲۲ شهریورماه _ با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۵ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و احمدآباد به ترتیب روی شاخص ۱۵۴ و ۱۷۵ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم قرار دارد و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه خرازی روی شاخص ۱۵۲ و در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه باهنر بر روی شاخص ۱۵۲و در وضعیت ناسالم برای عموم است، سنجش کیفیت هوا در ایستگاه رودکی و استانداری به ترتیب روی شاخص ۱۳۱ و ۱۲۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر و سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۷۵ در وضعیت سالم قرار دارد و فعال نیست، دستگاه سنجش کیفیت هوای مبارکه بر روی شاخص ۷۵ و در وضعیت سالم است.

همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده رهنان بر روی شاخص ۹۶ و در وضعیت سالم قرار دارد و اکنون دستگاه سنجش کیفی هوا در ایستگاه میدان انقلاب و فرشادی به ترتیب بر روی شاخص ۱۰۵ و ۱۳۷ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 521641

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۵:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
    0 0
    ملت خواهشا کمتر ماشین بیرون بیاورید و درختکاری و نگهداری از درختان فراموش نشود و شرکت ها هم رعایت هوا رابکنید