مردم از نظر اقتصادی در تنگنا قرار گرفته‌اند

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هدف دولت این است با اصلاح ساختار بودجه، سطح رفاه مردم بالا رود. هر چه سریع‌تر باید با مشارکت همه استان‌ها و دستگاه‌های ذیربط ساختار جدید بودجه ترسیم و نهایی شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مسعود میرکاظمی در اینستاگرام خود نوشت:

" در سومین جلسه ستاد بودجه کشور:

هدف دولت این است با اصلاح ساختار بودجه، سطح رفاه مردم بالا رود

هر چه سریع‌تر باید با مشارکت همه استان‌ها و دستگاه‌های ذیربط ساختار جدید بودجه ترسیم و نهایی شود

باید جایگاه توسعه استان در تمامی بخش‌ها با توجه به نتایج پروژه آمایش سرزمین مشخص شود، سپس با تعیین این نقش و جایگاه شاخص‌های اقتصادی، هدف‌گذاری و محقق شود.

راهبردهای توسعه مبتنی بر توزیع درآمدهای نفتی که میراث به جای مانده از آغاز دولت‌های سازندگی در کشور است بدون انجام مطالعات عمیق رویکردهای توسعه‌ای وضعیت اقتصادی را روز به روز پیچیده‌تر و سخت‌تر نموده است که عزم دولت سیزدهم در اصلاح این راهبردها خواهد بود.

از نظر زیرساخت‌ها اقدامات ماندگاری شده و یا در حوزه علم و فناوری پیشرفت‌های خوبی در کشور به وجود آمده اما این اثر بخشی لازم را در افزایش رشد اقتصادی به ارمغان نیاورده است و برای اثربخش نمودن زیرساخت‌های موجود لازم است در "سیاست‌های کلان راهبردی توسعه" بازنگری شود.

مردم از جهت اقتصادی در تنگنا قرار گرفته‌اند، بنابراین همه برنامه‌ها باید برای رفع این تنگناها باشد.

باید الگوی بودجه‌ریزی اقتصادی مبتنی بر برنامه و با محوریت رشد اقتصادی باشد و از پروژه محوری به سمت اقتصاد محوری حرکت کرد

در بخش صنعت، خیلی از استان‌ها ظرفیت بالایی دارند که با استفاده از این ظرفیت‌ها و تبدیل بسیاری از دارایی‌های غیر مولد برای پشتیبانی این برنامه‌ها استفاده کرد. "

مردم از نظر اقتصادی در تنگنا قرار گرفته‌اند

مردم از نظر اقتصادی در تنگنا قرار گرفته‌اند

کد خبر 521514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.