در اصفهان، تنها هوای سجزی در وضعیت سالم است

هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۲ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است همچنین شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر و سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۹۳ و ۷ در وضعیت سالم و پاک قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _یکشنبه ۲۱ شهریورماه _ با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۲ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و احمدآباد به ترتیب روی شاخص ۱۵۲ و ۱۷۸ در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه خرازی روی شاخص ۱۵۷ و در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه باهنر بر روی شاخص ۱۵۵ و در وضعیت ناسالم برای عموم است، سنجش کیفیت هوا در ایستگاه رودکی و استانداری به ترتیب روی شاخص ۱۱۲ و ۱۴۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر و سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۹۳ و ۷ در وضعیت سالم و پاک قرار دارد، دستگاه سنجش کیفیت هوای مبارکه بر روی شاخص ۶۴ و در وضعیت سالم است.

همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده رهنان بر روی شاخص ۹۷ و در وضعیت سالم قرار دارد و اکنون دستگاه سنجش کیفی هوا در ایستگاه میدان انقلاب و رودکی به ترتیب بر روی شاخص ۱۰۳ و ۱۳۱ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 521307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.