وزیر نفت: تامین سوخت زمستانی، اولویت مهم وزارت نفت است

وزیر نفت، تامین سوخت زمستانی به ویژه در بخش خانگی را اولویت اصلی این وزارتخانه عنوان کرد.

به گزارش ایمنا، جواد اوجی امروز در حاشیه بازدید از پالایشگاه تهران در جمع خبرنگاران گفت: حجم ذخایر سوخت نیروگاهی ۳۰ درصد کمتر از پارسال است از این‌رو تلاش ما افزایش ظرفیت سوخت مایع نیروگاه‌هاست.

وی با اشاره به قرار گرفتن روزانه بیش از ۲۶۰ میلیون متر مکعب گاز در اختیار نیروگاه‌ها، ابراز امیدواری کرد، با برنامه‌ریزی و تدابیر لازم، کمترین چالش را در تأمین سوخت زمستانی گاز و در بخش خانگی داشته باشیم.

وزیر نفت با اشاره به احتمال کسری ۲۰۰ میلیون متر مکعبی گاز در ماه‌های دی و بهمن امسال تاکید کرد: تلاش ما این است که با تأمین سوخت مایع، هم‌وطنان کمترین مشکل را داشته باشند.

اوجی با اشاره به بازدید خود از پالایشگاه تهران نیز گفت: ارتقای کمی و کیفی پالایشگاه فعلی و ایجاد و احداث ظرفیت پالایشگاه جدید دو اولویت پالایشی دولت سیزدهم است.

وی ادامه داد: تا پایان دولت، ظرفیت پالایشی کشور یک و نیم برابر خواهد شد و تقریباً به سه و نیم میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

وزیر نفت درباره گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: قول می‌دهیم تا قبل از پایان سال، شهرهای خاش، میرجاوه و زابل به شبکه گاز متصل شوند و تا پایان سال از نعمت گاز بهره‌مند شوند.

منبع: ایرنا

کد خبر 520994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.