وضعیت هوای اصفهان قرمز و برای عموم ناسالم است

هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۱۵۱ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز _پنجشنبه ۱۸ شهریورماه _ با قرار گرفتن روی شاخص ۱۵۱ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۹ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده بود.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و احمدآباد به ترتیب روی شاخص ۱۴۷ و ۱۶۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و ناسالم برای عموم قرار دارد و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه خرازی روی شاخص ۱۶۲ و در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه باهنر بر روی شاخص ۱۶۹ و در وضعیت ناسالم برای عموم است، سنجش کیفیت هوا در ایستگاه رودکی و استانداری به ترتیب روی شاخص ۱۰۷ و ۱۶۹ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و ناسالم برای عموم قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر و سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۹۱ و ۱۰۷ در وضعیت سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد، دستگاه سنجش کیفیت هوای مبارکه بر روی شاخص ۷۰ و در وضعیت سالم است.

همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده فرشادی و رهنان به ترتیب روی شاخص ۱۵۳ و ۷۵ و در وضعیت ناسالم برای عموم و سالم قرار دارد و اکنون دستگاه سنجش کیفی هوا در ایستگاه میدان انقلاب فعال نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 520710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.