کشف بیش از ۲۱۵ هزار دستگاه استخراج غیرمجاز رمزارز

شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام کرد: تعداد ۲۱۵ هزار و ۹۹۷ دستگاه ماینر به ظرفیت مصرف ۶۱۰ هزار و ۹۶۴ کیلووات برق در کشور کشف شده است.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، بر اساس گزارش‌های دریافتی، در هفته‌ای که گذشت ۹۴ مرکز غیر مجاز استخراج رمزارز با تعداد هزار و ۱۴۷ دستگاه به ظرفیت ۲ هزار و ۴۰۶ کیلووات برق در کشور کشف شد.

در هفته‌ای که گذشت استان آذربایجان شرقی با ۳۹ درصد، بیشترین میزان از مجموع ظرفیت‌های کشف را داشته و پس از آن به ترتیب استان‌های کرمان، تهران، کردستان، فارس، اصفهان و خوزستان قرار گرفتند.

بر اساس تحلیل‌های انجام شده در کشفیات در تعرفه‌های مختلف بر حسب ظرفیت، می‌توان افزایش درصد کشفیات در تعرفه صنعتی را مشاهده کرد که این افزایش ظرفیت کشفیات در تعرفه صنعتی و افزایش تعداد کشفیات در تعرفه خانگی نسبت به هفته قبل، به علت افزایش ارسال گزارش‌های مردمی، بازرسی محلی و استفاده از تحلیل الگوی مصرف بوده است.

سهم ۱۸ درصدی ظرفیت‌های بین ۳۰ تا هزار کیلوواتی نسبت به تمام کشفیات نشان دهنده این واقعیت است که در این هفته تعداد دستگاه کشف شده به ازای هر پروند افزایش یافته و دلیل این فروانی زیاد، کشف یک مرکز با تعداد ۳۱۲ دستگاه در استان آذربایجان شرقی و یک مرکز با تعداد ۴۳ دستگاه در استان کردستان است.

هدف از تهیه این گزارش، ارائه نتایج تعامل دستگاه‌های مسئول شامل نیروی انتظامی، دادستانی کل کشور (دادسراهای عمومی و انقلاب سراسر کشور) نهادهای امنیتی و وزارت نیرو در برخورد با مراکز غیرمجاز استخراج رمزارزها از تاریخ ۶ تا ۱۲ شهریور ماه سال ۱۴۰۰ است.

کد خبر 519768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.