امدادرسانی به ۱۳۹ آسیب دیده در ۵۹ حادثه در هفته گذشته

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان از امدادرسانی به ۱۳۹ آسیب دیده ناشی از ۵۹ حادثه به وسیله ۶۸ تیم عملیاتی در هفته گذشته خبر داد.

داریوش کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص وضعیت امدادرسانی جمعیت هلال احمر استان اصفهان در حوادث هفته گذشته، اظهار کرد: پوشش امدادی ۵۹ حادثه در هفته قبل انجام شده است و ۱۳۹ آسیب دیده ناشی از حادثه در این مدت از خدمات امدادی هلال احمر استان اصفهان بهره‌مند شدند و حوادث جاده‌ای با ۳۳ حادثه همچنان بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به آمار حوادث تحت پوشش این جمعیت از ششم تا شهریورماه، تصریح کرد: در این بازه زمانی ۳۳ حادثه جاده‌ای، ۹ حادثه شهری، ۱۲ خدمات حضوری و پنج حادثه صنعتی و کارگاهی به وسیله نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان پوشش داده شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان، خاطرنشان کرد: در امدادرسانی در حوادث رخ داده تعداد نجات یافتگان ۵۳ نفر بودند که از این تعداد ۳۱ نفر به بیمارستان‌ها منتقل شدند و ۲۲ نفر خدمات درمانی سرپایی دریافت کردند.

کریمی تصریح کرد: ۱۷۹ نفر نیروی عملیاتی نجاتگر و امدادگر این جمعیت در قالب ۶۸ تیم عملیاتی با بکارگیری ۵۴ دستگاه خودروی امدادی و همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی در عملیات‌های یاد شده فعالیت داشته‌اند و در این مدت چهار مورد عملیات رهاسازی به وسیله نیروهای جمعیت هلال احمر استان انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: از مردم به ویژه شهروندان تقاضا می‌شود ضمن رعایت نکات ایمنی در صورت بروز هرگونه حادثه، بلافاصله با تلفن ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.

کد خبر 519621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.