آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۰ شهریور؛ ۸ فوتی و ۴۳۹ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار مبتلایان به کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۵۲ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۳۱ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۴۳۹ نفر مثبت قطعی شد که ۳۶۹ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۷۰ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان بودند.

شیرانی تصریح کرد: اکنون ۶۶۲ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۵۵۳ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماریشان هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۸ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۱۴۰۸ نفر است.

شیرانی تاکید کرد: اکنون ۷۴ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون تمامی شهرستان‌های ۱۰ گانه استان در وضعیت قرمز به لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار گرفتند.

کد خبر 518827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.