۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰
بازداشت مرد پلید در قم

دادستان عمومی و انقلاب قم از دستگیری متهم اصلی کلاهبرداری میلیاردی تحت پوشش شرکت حمل‌ونقل و هایپر مارکت اینترنتی خبر داد و گفت: این پرونده تاکنون حدود ۱۵۰ شاکی در مجموع به‌مبلغ ۴۰ میلیارد ریال داشته است.

به گزارش ایمنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن غریب با اشاره به‌صدور دستورهای قضائی بازپرس و اقدام‌های فنی و پیچیده پلیس امنیت اقتصادی استان در دستگیری این متهم بیان داشت: این متهم که سابقه مشابه در جذب سرمایه‌های مردمی داشته و ممنوع المعامله نیز بوده‌است، با متواری شدن به‌یکی از شهرهای شمال کشور شروع به‌کلاهبرداری مجدد در آن منطقه نیز کرده بود.

وی در خصوص نحوه این کلاهبرداری گفت: متهم با تشکیل یک شرکت و دفتر کار صوری در استان و ایجاد نمایندگی در شهرهای دیگر و تبلیغات در فضای مجازی اقدام به اغفال مردم برای جذب سرمایه‌های مردمی و استخدام رانندگان تاکسی‌های اینترنتی و انعقاد قرارداد در سراسر کشور می‌کرد که پس از مدتی شرکت منحل و متهم متواری شد.

دادستان قم وعده پرداخت سودهای غیرواقعی، اشتغال به‌کار تضمینی رانندگان با بیمه و حقوق ثابت و مزایا، ادعای واهی ارتباط با نهادهای نظامی، امنیتی و اطلاعاتی و ارتباط با سازمان‌ها و نهادهای شهری و استانی، ادعای نفوذ درجریان‌های اقتصادی کلان نظیر ارزاق، کاغذ و املاک و سو استفاده از اعتقادهای مذهبی افراد را از شگردهای تبلیغی این متهم در فریب و اغفال مردم برای جذب سرمایه‌های آنان عنوان کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین غریب به‌شهروندان هشدار داد: از اعتماد به‌تبلیغات اشخاص حقیقی و حقوقی برای سرمایه‌گذاری بدون اطمینان کامل از صحت آن و رعایت کامل موازین حقوقی با جدیت اجتناب کنند.

منبع: رکنا

کد خبر 518625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.