سازمان هواپیمایی کشور تنها مرجع رسمی ثبت پهپادهای غیرنظامی است

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی هواپیماهای بدون سرنشین با کاربرد غیرنظامی برای تمام کاربران مجاز، الزامی شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری «محمدحسن ذیبخش» اظهار کرد: براساس مقررات ۹۰۶۰، برای اولین بار گواهینامه صلاحیت پروازی هواپیماهای بدون سرنشین با کاربرد غیرنظامی (Remote pilot license) در کشور صادر می‌شود.

وی افزود: بر همین اساس تمامی کاربران پهبادهای غیر نظامی مجاز، برای مقاصد تجاری، ورزشی، تفریحی و … ملزم به دریافت این نوع گواهینامه از سازمان هواپیمایی کشوری هستند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه افرادی که در گذشته دوره‌های آموزشی را طی کرده‌اند ضمن انطباق سیلابس‌ها در مراکز آموزشی پذیرفته خواهند شد، گفت: تمامی کاربران می‌توانند به منظور دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی هواپیماهای بدون سرنشین با کاربرد غیرنظامی به مراکز آموزشی مجاز مراجعه کنند.

ذیبخش با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری تنها مرجع رسمی ثبت پهبادهای غیرنظامی به شمار می‌رود، افزود: تمامی پهبادهایی که در گذشته خارج از مبادی این سازمان ثبت و پلاک شده‌اند، فاقد اعتبار است و کاربران ملزم هستند برای ثبت و پلاک پهپادهای غیرنظامی در سامانه پرنده‌های هدایت‌پذیر از راه دور سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی uas.cao.ir اقدام کنند.

کد خبر 518534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.