«محمدجلیل عندلیبی» نشان درجه یک هنری گرفت

نشان درجه یک هنری از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور به محمدجلیل عندلیبی آهنگساز و نوازنده سنتور اعطا شد.

به گزارش ایمنا، محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد صدری دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور، علی نیکنام انزابی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران با حضور در منزل محمد جلیل عندلیبی نشان درجه یک هنری را به این هنرمند تقدیم کردند.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار گفت: نشان درجه یک هنری شما از مدت‌ها پیش آماده شده بود، اما متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا اعطای آن به تعویق افتاد. بنا داشتیم که مراسمی در تالار رودکی برگزار کنیم که تعدادی از عزیزان با برگزاری مراسم در همه‌گیری ویروس کرونا مخالفت کردند. بنابراین تصمیم گرفتیم با حضور در منازل پیشکسوتان عرصه موسیقی، گواهینامه درجه یک هنری را به آن‌ها تقدیم کنیم.

محمد جلیل عندلیبی تصریح کرد: فعالیت‌های خود را در زمینه موسیقی از ۱۳ سالگی شروع کردم. در گذشته سال‌ها رهبر ارکستر سنتی دفتر موسیقی بودم و آخرین کنسرت این ارکستر به دوره بیست و سوم جشنواره موسیقی فجر برمی‌گردد که در تالار وحدت برگزار شد. کاری را بر روی مثنوی مولانا به همراه همسرم آماده کردیم و به همراه ایشان در زمینه موسیقی آئینی بانوان کار می‌کنیم و سعی کردیم کاری انجام دهیم که حداقل الگوی خوبی برای بانوان باشد.

وی ادامه داد: در حوزه موسیقی هر کاری از دستم برآمده انجام دادم و مهم‌ترین مسئله در زندگی و کارم رضایت خداوند است. اصولاً سعی می‌کنم بدون حاشیه باشم که آرامش بیشتری داشته باشم.

کد خبر 518456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.