اعزام بالگرد اطفای حریق به تالاب انزلی

رییس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع، از اعزام بالگرد اطفای حریق به مناطق دچار حریق تالاب انزلی خبر داد و گفت: متاسفانه امکان دسترسی به منطقه توسط ماشین‌های آتش نشانی وجود نداشت.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، خلبان محمد مهدی نوری آل آقا درباره آتش سوزی‌های رخ داده در نقاط مختلف کشور، گفت: وزیر دفاع برای پشتیبانی هوایی به موقع و به هنگام جهت اطفای حریق منابع طبیعی و محیط زیست در کشور تاکید کرد.

وی از آغاز حریق در تالاب انزلی از عصر دیروز خبر داد و گفت: متأسفانه این آتش‌سوزی در نقاطی از تالاب انزلی رخ داده که پوشش آن نیزار بوده و امکان تردد ماشین‌های آتش‌نشانی برای اطفای حریق زمینی وجود ندارد.

رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع ادامه داد: این منطقه جز نواحی ساحلی بوده و به تالاب متصل می‌شود، اما به دلیل پوشش نیزاری حیوانات زیادی در معرض خطر قرار دارند.

نوری آل آقا با بیان اینکه حدود ۱۰۰ آتش‌نشان از شهرستان‌های همجوار بندرانزلی برای مهار آتش حضور دارند، گفت: متأسفانه شاهد آتش‌سوزی بیش از ۱۰ هکتاری در این منطقه هستیم و با توجه به شرایط منطقه، امکان افزایش وسعت تا ۵۰ هکتار وجود دارد.

وی از اعزام یک فروند بالگرد این مرکز بلافاصله پس از اطلاع یگان محیط زیست جهت اطفای خبر داد و اظهار کرد: این بالگرد تا ساعت ۲۰ شب گذشته اقدام به مهار آتش‌سوزی کرد، اما با تاریک شدن هوا امکان پرواز بالگرد وجود نداشت از همین رو با توجه به احتمال تداوم آتش‌سوزی امروز نیز بالگرد مجهز به بسکت اطفای حریق این مرکز در منطقه آماده ادامه عملیات خواهد بود.

رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع افزود: متأسفانه امکان دسترسی به منطقه مورد نظر وجود نداشت و ماشین‌های آتش‌نشانی متوقف شده بودند، اما توانستیم با اطفای یک‌مسیر تردد، یک راه باز کنیم تا ماشین‌های اطفا بتوانند وارد منطقه شوند.

کد خبر 518447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.