نقره صلحی‌پور در پارا وزنه‌برداری

سومین مدال ایران در مسابقات پاراوزنه برداری در دسته -۹۷ کیلوگرم به دست آمد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، در مسابقات دسته -۹۷ کیلوگرم سیدحامد صلحی‌پور از ایران توانست به مدال نقره دست پیدا کند. مسابقات پاروزنه برداری بازی‌های پارالمپیک در حالی در دسته -۹۷ کیلوگرم برگزار شد که نمایندگان هشت کشور در این دسته به روی تخته آمدند که سیدحامد صلحی‌پور هم نماینده ایران در این وزن بود.

صلحی‌پور برای حرکت اول خود وزنه ۲۲۱ کیلوگرم را انتخاب کرد که در لیفت آن ناکام بود. حامد صلحی‌پور که برای حرکت سوم خود یک کیلوگرم هم وزنه خود را افزایش داده بود، اما باز هم در ثبت آن ناکام بود تا صلحی‌پور ۲۲۲ کیلوگرم را هم نتواند به نام خودش ثبت کند. کار برای صلحی‌پور سخت شده بود، اما توانست در حرکت آخر خود وزنه ۲۲۲ کیلوگرم را ثبت کند و به مدال نقره برسد.

مدال طلای این وزن هم به وزنه بردار چینی رسید. ین پان پان از چین در حرکت اول خود ۲۲۳ کیلوگرم به راحتی ثبت کرد تا برای حرکت دوم خودش ۲۲۷ کیلوگرم را انتخاب کند. وزنه‌ای که با دو چراغ سفید تأیید شد تا به مدال طلای این وزن برسد. در حرکت سوم با ۲۴۳.۵ کیلوگرم به رکورد جهان و پارالمپیک حمله کرد که ناکام بود.

وزنه بردار کلمبیا فابیو تورس وزنه ۲۲۱ کیلوگرم را به راحتی لیفت کرد. به همین دلیل هم برای حرکت دوم وزنه ۲۲۶ کیلوگرم را انتخاب کرد، اما در لیفت آن دچار مشکل شد. در حرکت سوم هم همین وزنه را انتخاب کرد، اما باز هم ناکام بود تا در نهایت با همان ۲۲۱ کیلوگرم به مدال برنز دست پیدا کند. پیش از این برای پا را وزنه برداری روح الله رستمی مدال طلا و امیر جعفری مدال نقره کسب کرده بود.

کد خبر 518028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.