آقاکوچکی: فکر نمی کردم با این اختلاف امتیاز مقابل استرالیا ببازیم

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر با غیرقابل پیش‌بینی توصیف کردن شکست سنگین مقابل استرالیا، گفت تیمش برای صعود کار دشواری دارد.

به گزارش ایمنا، عباس آقا کوچکی بعد از شکست ۸۱ بر ۳۹ تیمش مقابل استرالیا در اولین دیدار بازی‌های پارالمپیک توکیو اظهار کرد: ما برای این بازی‌ها جوان گرایی و نسبت به پارالمپیک ریو هشت بازیکن را عوض کرده بودیم. از دست دادن مرتضی عابدی در لحظه اعزام به توکیو ضربه بزرگ فنی به تیم زد چرا که در بسکتبال با ویلچر بحث کلاس‌بندی است و به راحتی نمی‌توان بازیکنی را جا به جا کرد که از این جهت ضعف بزرگی در تیم به وجود آمد.

وی ادامه داد: هر چقدر تلاش کردیم نتوانستیم جبران نبود بازیکنان مؤثرمان را بکنیم اما با هماهنگی و تمرینات غیبت آنها جبران خواهد شد. در این بازی بازیکنان با استرس و اضطراب عمل کردند به همین خاطر ۱۶ تا ۱۷ زیرحلقه را گل نکردیم. این نشانه استرس است. هرچند در جریان بازی بازیکنانم هماهنگ‌تر عمل کردند. ان‌شاءالله از این تجربه برای بازی بعدی استفاده کنیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان خاطر نشان کرد: امیدوارم از این تجربه بهره لازم را ببریم و در دیدارهای آینده شروع خوبی داشته باشیم. بچه‌ها جوان بودند و تحت تأثیر نام استرالیا قرار گرفتند. ممکن بود که این امتیازات را از دست بدهیم، اما باخت با این اختلاف را تصور نمی‌کردیم.

آقا کوچکی ادامه داد: در دو روز آینده هم بازی‌های سنگینی خواهیم داشت. امیدوارم بازیکنانم در آن دو بازی و دیدارهای بعدی خودشان را نشان دهند. این سطح بسکتبال ما نبود. ما می‌توانیم بهتر از اینها بازی کنیم. قطعاً می‌توانیم در بازی‌های آینده جایگاه بسکتبال با ویلچر ایران را نشان دهیم.

وی در پایان گفت: گروه سختی داریم. آلمان با سه امتیاز اختلاف به آمریکا باخته است. حریفان ما دیدارهای تدارکاتی زیادی داشته‌اند. بازی‌های سختی خواهیم داشت، اما تلاش مان را می‌کنیم که از پس آلمان و الجزایر بربیایم و از گروه مان صعود کنیم، اما قطعاً کار دشواری خواهیم داشت.

منبع: مهر

کد خبر 517289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.