آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۲ شهریور؛ ۱۲ فوتی و ۶۰۸ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا استان چهارمحال و بختیاری را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _سه شنبه دوم شهریورماه_ اظهار کرد: در این مدت یک هزار و ۷۹۲ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۷۳ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۶۰۸ نفر مثبت قطعی شد که ۵۲۷ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۸۱ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

شیرانی تاکید کرد: اکنون ۶۸۳ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۵۶۶ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید _۱۹ گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به آن در این استان ۱۳۴۸ نفر است.

شیرانی تصریح کرد: اکنون ۶۷ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، عنوان کرد: اکنون تمامی شهرستان‌های ۱۰ گانه استان در وضعیت قرمز به لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار گرفته‌اند.

کد خبر 516783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.