تذکر قالیباف به سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی درباره امهال وام‌های کشاورزان

رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص اجرا نشدن مصوبه اخیر هیأت دولت برای امهال وام‌های کشاورزان، به سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی تذکر داد.

به گزارش ایمنا، محمدباقر قالیباف با اشاره به مصوبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰ هیأت دولت در خصوص امهال وام‌های کشاورزان در سال زراعی ۹۹ و ۱۴۰۰ اظهار کرد: در حال حاضر زمان سررسید وام‌های کشاورزان فرا رسیده اما این مصوبه دولت هنوز به بانک‌ها ابلاغ نشده است.

وی افزود: بر این اساس بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه این موضوع را پیگیری کنند و کمیسیون کشاورزی مجلس نیز با جدیت پیگیر این مسئله باشد که امکان جبران خسارت کشاورزانی که از خشکسالی آسیب دیده‌اند، فراهم شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در صحن مجلس و ثبت‌نام نمایندگان برای موافقت یا مخالفت با وزرای پیشنهادی، تصریح کرد: در رابطه با قرعه‌کشی‌های انجام شده و اعلام اسامی نمایندگان، بعضاً نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه تحت فشار هستند که چرا صحبت نمی‌کنند.

وی افزود: توجه داشته باشیم که ۲۹۰ نفر نماینده داریم که پس از قرعه‌کشی فقط چهار نفر شامل دو موافق و دو مخالف صحبت می‌کنندو به طور طبیعی قرعه‌کشی میان ۲۹۰ نفر سخت است و ممکن است تا آخر هم قرعه به نام نماینده‌ای نیفتد و این به معنای غیرفعال بودن نمایندگان نیست.

منبع: فارس

کد خبر 516597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.