آمار مسافران مترو در تهران ۴۰ درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از افزایش ۴۰ درصدی مسافران روزانه مترو تهران همزمان با اتمام تعطیلی‌های مربوط به کرونا خبر داد.

به گزارش ایمنا، علی عبدالله‌پور با اشاره به آمار مسافران مترو اظهار کرد: هفته گذشته همزمان با تعطیلی‌های اعلام شده، آمار مسافران به شدت کاهش یافت و به ۵۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر در روز رسید.

وی با بیان اینکه در دو روز گذشته همزمان با اتمام تعطیلی‌های مربوط به کرونا آمار مسافران حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: واکسیناسیون کارکنان مترو از هفته‌های گذشته آغاز شد و خوشبختانه بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران در مورد نرخ بلیت مترو، افزود: همه ساله قیمت تمام شده بلیت مترو به شورای شهر اعلام می‌شود و پس از بررسی این موضوع و ارائه دیدگاه‌ها و نقطه نظرات شورای شهری‌ها نرخ بلیت تغییر می‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران اعلام کرده در صورت پرداخت بدهی‌های دولت به شهرداری امکان ارزان شدن بلیت حمل و نقل عمومی وجود دارد، نظر شما در این زمینه چیست؟، گفت: باید این مسأله و قیمت تمام شده بلیت در شورا مطرح شود، در حال حاضر دو قیمت تمام شده وجود دارد که یکی با استهلاک و دیگری بدون استهلاک بوده از این رو نرخ بلیت مترو با در نظر گرفتن استهلاک ۲۰ هزار تومان و بدون استهلاک ۱۱,۵۰۰ تومان است.

وی بیان داشت: از قیمت تمام شده باید یک سوم توسط شهروندان، یک سوم توسط شهرداری و یک سوم توسط دولت پرداخت شود که معمولاً دولت هزینه در نظر گرفته شده را نمی‌پردازد و امیدواریم اقدامات لازم در این راستا توسط دولت جدید صورت پذیرد.

منبع: فارس

کد خبر 516566

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.