باقری: جامعه پزشکی در کرونا فرهنگ ایثار را جان و معنا بخشیدند

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی با تبریک روز پزشک نوشت: جامعه پزشکی کشوردر درمان بیماران کرونایی با تاسی به شخصیت و منش پیام آور و پرستار بزرگ کربلا حضرت زینب کبری، بار دیگر با جانفشانی فرهنگ ایثار را در عرصه حیات اجتماعی جان و معنا بخشیده‌اند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد کل نیروهای مسلح، در متن پیام سردار سرلشکر محمد باقری آمده است: یکم شهریور ماه زاد روز حکیم و طبیب نامدار ایرانی، ابوعلی سینا به عنوان روز پزشک و پنجم شهریورماه زادروز دانشمند شهیر ایرانی زکریای رازی روز داروساز نامیده شده است.

در ادامه این پیام آمده است: این ایام و مناسبت‌های مهم را به جامعه خدوم و فرهیخته پزشکی ایران اسلامی بویژه به پزشکان و داروسازان ارجمند و ساعی عرصه سلامت نیروهای مسلح تبریک می‌گویم. در تاریخ الهام بخش تمدن اسلامی و در پیشینه ملی این بوم کهن و پرافتخار همواره نقش طبیبان در نوآوری و پیشرفت دانش، ممتاز و برجسته بوده و علاوه بر آن اطباء با آمیختگی طب، حکمت و اخلاق ستارگان پرفروغ خدمت‌گذاری بی منت و مشفقانه در رفع آلام ابناء بشر بوده اند.

باقری در این پیام آورده استک نام و یاد جامعه پزشکی در کشور اسلامی ما همواره توأم با عزت، تکریم و احترام بوده، زیرا که این یادآوری، پیشینه پرافتخاری از استمرار خدمت‌گذاری صادقانه در امتداد زمان و بویژه در سال‌های حماسه دفاع مقدس را روایت می‌کند. روزهایی که پزشکان و پرستاران در قالب تیم‌های اضطراری برای ارائه خدمات امدادی درمانی به رزمندگان عزیز، سر از پای نشناخته و جان بر کف در اورژانس‌های خط مقدم و بیمارستان‌های صحرایی حضور یافته و رسالت پزشکی خویش را تفسیر می‌نمودند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این پیام یادآور شده است: در این روزها که جامعه ما متأثر از فرهنگ و پیام عاشورای حسینی است، جامعه پزشکی کشور، در عرصه پیچیده و طولانی درمان بیماران کرونایی با تاسی به شخصیت و منش پیام‌آور و پرستار بزرگ کربلا حضرت زینب کبری، بار دیگر با جانفشانی و تلاش‌های شبانه روزی خویش فرهنگ ایثار و جهاد فی سبیل الله را در عرصه حیات اجتماعی جان و معنا بخشیده‌اند.

در ادامه این پیام آمده است: در این روزها، همگان نظاره کردند که سپیدپوشان جامعه پزشکی، جان بر کف نهاده و به دل خطر می‌شتابند تا حیات را به همنوعان خویش هدیه نمایند. اهتمام و عملکرد جهادی که یک ملت بزرگ و تاریخ ساز را به تقدیس و ستایش این مجاهدت‌های عظیم وا می‌دارد.

باقری در این پیام یادآور شده است: از روزهای نخست شیوع بیماری کرونا، بویژه پس از ابلاغ فرمان تاریخی فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله‌العالی) در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ مبنی بر تشکیل قرار گاه بهداشتی درمانی امام رضا (ع)، بیمارستانها و مراکز درمانی نیروهای مسلح، با همت و روحیه جهادی پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان بلادرنگ و بی وقفه به ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی پرداخته و تاکنون پذیرای بیش از ۸۰ هزار بیمار بستری و بیش از یک میلیون بیمار سرپایی بوده اند.

در ادامه این پیام آمده است: فرصت را مغتنم شمرده، از تلاش‌های مخلصانه و شبانه روزی جامعه پزشکی نیروهای مسلح و نقش بی‌بدیل و ارزشمند خانواده‌های ارجمند آنان در همدلی و بردباری برای پیمودن مسیر جهاد فی سبیل الله صمیمانه تشکر و قدردانی می‌نمایم و به روح بلند و ملکوتی عزیزانی که با بذل سلامتی و جان خویش و با پوشیدن خلعت زیبای شهادت تا ابد در آسمان نظام سلامت کشور نورافشانی می‌کنند درود می‌فرستم.

وی در پایان آورده است: پزشکان نظامی شهید دکتر موسی فتح آبادی شهید دکتر سید یوسف موسوی خسروی - شهید دکتر حامد پارسا - شهیده دکتر مرضیه روشندل - شهید دکتر میکائیل پور محبت - شهید دکتر حمید عقیلی - شهید دکتر مهرداد نوروزی - شهید دکتر حسین رضا عزیزی زاویه شهید دکتر محمود قاسم پور آبادی- شهید دکتر محمد علیزاده و شهیده دکتر طلایی بیک زاده همواره در متن جریان خدمت‌گذاری عرصه سلامت کشور و نیروهای مسلح، زنده و جاودان هستند. علو درجات این ستارگان پرفروغ آسمان سلامت و بردباری و پاداش الهی را برای خانواده‌های عزیز آنان، از درگاه حضرت احدیت مسئلت دارم.

کد خبر 516459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.