مچ اندازی مردان و زنان قهرمانی آسیا فروردین ۱۴۰۱ در ایران برگزار می‌شود

ایران به عنوان میزبان رقابت های مچ اندازی قهرمانی آسیا انتخاب شد.

به گزارش ایمنا، کنگره کنفدراسیون مچ اندازی آسیا (AAF) در حاشیه مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی آلماتی قزاقستان امروز با حضور رئیس و دبیرکل AAF و نمایندگان کشورهای آسیایی از جمله ایران برگزار شد. عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون ایران، رضا سلطانی نژاد رئیس سازمان تیم‌های ملی، شاه محمدیان نایب رئیس بانوان فدراسیون و عزت رجبلو رئیس کمیته مچ اندازی ایران در این نشست حاضر بودند.

در ابتدای این کنگره «دی جیم بک» رئیس کنفدراسیون آسیا با خوشامدگویی به تیم‌های شرکت کننده در نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در آلماتی، گفت: مچ اندازی در گذشته یک ورزش محلی بود اما حالا با افتخار می‌توانیم بگوییم که حضور این رشته در پارالمپیک تقریباً قطعی شده و در فدراسیون جهانی ورزش‌های دانشگاهی (فیزو) نیز به رسمیت شناخته شده است. روز به روز گسترش این رشته بیشتر می‌شود و با توجه به رشد و فراگیری و طرفداران پرشمار، امیدواریم مچ اندازی به بازی‌های قاره‌ای نیز راه پیدا کند.

در ادامه کنگره و بعد از ارائه گزارش عملکرد از سوی دبیرکل AAF، انتخابات ریاست کنفدراسیون آسیا برگزار شد که «جیم بک» قرقیزستانی با رأی اعضا توانست برای ۴ سال آینده نیز ریاست این کنفدراسیون را برعهده بگیرد.

در بخش پایانی کنگره نیز، انتخاب میزبان دوره‌های بعدی مسابقات مچ اندازی قهرمانی آسیا در دستور کار قرار گرفت. برای سال ۲۰۲۲ کشورهای ایران و ازبکستان کاندیدای میزبانی بودند که با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته از سوی مسئولان ایرانی و پس از رأی گیری انجام شده، ایران این میزبانی را برعهده گرفت.

بدین ترتیب ایران به عنوان میزبان بیستمین دوره مسابقات مچ اندازی قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۲ معرفی شد. همچنین میزبانی این مسابقات در سال ۲۰۲۳ به ازبکستان و در سال ۲۰۲۴ به تاجیکستان سپرده شد.

بیستمین دوره مسابقات مچ اندازی قهرمانی آسیا در فروردین ماه سال ۱۴۰۱ به میزبانی ایران برگزار خواهد شد. این رقابت‌ها در تمامی رده‌های سنی از جمله نوجوانان، جوانان، امید، بزرگسالان و در رده معلولین و در هر دو بخش مردان و بانوان برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 516420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.