بسیج اصناف برای واردات واکسن آمادگی دارد

مسئول سازمان بسیج اصناف از آمادگی بسیج اصناف برای واردات واکسن خبر داد و گفت: با حضور جدی وارد کنندگان به هر میزانی که تخصیص ارز داده شود، آمادگی واردات واکسن را داریم.

به گزارش ایمنا و به نقل از خبرگزاری بسیج، نشست هم اندیشی و اجرایی اصناف و بسیج اصناف در خصوص بیانات مقام معظم رهبری برای مقابله با کرونا صبح امروز با حضور غلامرضا حسن پور مسئول سازمان بسیج اصناف، نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران و محمد باقر مجتبی دبیر کل اتاق اصناف ایران همراه در مجتمع فرهنگی ولیعصر (عج) برگزار شد.

وی در این نشست طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مسئله اول کشور کرونا است. ما در جنگ واقعی با کرونا قرار گرفته‌ایم و این مهم است که چگونه باید با مسئله اول کشور برخورد کنیم.

مسئول سازمان بسیج اصناف با بیان اینکه اگر همه ظرفیت‌های اصناف و اتاق‌های صنفی را پای کار نیاوریم موفق نمی‌شویم، اضافه کرد: اعلام آمادگی کردیم که بحث واکسیناسیون اصناف را در اولویت قرار دهیم. مساجد و امامزاده‌ها ظرفیت‌های بزرگی دارند که جهت اختصاص به واکسیناسیون اعلام همکاری کرده‌اند.

حسن پور از آمادگی بسیج اصناف برای واردات واکسن خبر داد و گفت: با حضور جدی وارد کنندگان به هر میزانی که تخصیص ارز داده شود، آمادگی انجام این کار را داریم.

وی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت ساز و کاری را آماده کند که بر اساس آن زمانی که پزشکان یک نسخه را تجویز می‌کنند، نسخه‌ها در یک سامانه باشند و رده‌های بسیج این نسخه‌ها را از مردم بگیرند و داروها را تهیه و به مردم تحویل دهند.

مسئول سازمان بسیج اصناف به طولانی بودن صف‌های تأمین دارو اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات حضور دلالان در صف داروخانه‌هاست. با این طرح و با همکاری بسیج می‌توان دلالی در صف داروها را حذف کرد.

حسن پور با بیان اینکه احتمال تمدید محدودیت‌ها وجود دارد، تصریح کرد: اگر مسئله اول کشور کرونا هست همه ما باید تبعیت کنیم و از کل مجموعه بسیج باید یک صدا بیرون آید. هر تصمیمی ستاد ملی کرونا گرفت ما مجبوریم که به وسط میدان بیاییم و تبعیت کنیم.

وی با اشاره به اینکه در خصوص تأمین ماسک مشکلی نداریم، مطرح کرد: در ابتدای ماه محرم میلیون‌ها ماسک به صورت رایگان توسط بسیج اصناف توزیع شده است.

مسئول سازمان بسیج اصناف با تاکید بر اینکه در تأمین اکسیژن طرح نذر نفس راه افتاده است و آمادگی داریم که این طرح را توسعه بدهیم، اظهار کرد: باید همگی به میدان بیاییم و با کرونا مقابله کنیم.

کد خبر 514510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.