امروز هوای اصفهان بر مدار نارنجی و ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۱۰۸ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ صبح امروز _ پنجشنبه ۲۱ مردادماه _ با قرار گرفتن روی شاخص ۱۰۸ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۸۱ در وضعیت زرد و سالم ثبت شده بود.

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و خرازی به ترتیب بر روی شاخص ۱۶۱ و ۱۴۶ در وضعیت ناسالم برای عموم و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است، دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه احمدآباد فعال نیست.

کیفیت هوا در ایستگاه استانداری و رودکی به ترتیب فعال نیست و بر روی شاخص ۹۴ و در وضعیت سالم است و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه باهنر بر روی شاخص ۱۱۳ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر با قرار گرفتن روی عدد ۷۳ و ۱۱۲ در وضعیت سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است و شاخص کیفی هوای مبارکه روی عدد ۸۳ و در وضعیت سالم قرار دارد.

همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده فرشادی و رهنان بر روی شاخص ۱۰۷ و ۷۳ به ترتیب در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و سالم است و اکنون دستگاه شاخص کیفی هوا در ایستگاه میدان انقلاب فعال نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 514009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۱
    0 0
    لطفا شهرضا را هم وارد لیست کنید چون ما شهرضا زندگی میکنیم با تشکر