علت خاک خوردن تخت‌های خالی بیمارستان تخصصی کرج چیست؟

تخت‌های بیمارستان امام خمینی (ره) ماه‌هاست خالی از بیمار مانده و این در حالی است که بسیاری از بیماران کرونا در همین شهر نیاز مبرم به تخت بیمارستانی دارند.

به گزارش ایمنا، شیوع نوع جهش یافته کرونا به نام دلتا کرونا باعث بروز پیک پنجم کرونا در کشور شده است. تعدادی از بیماران کرونا به دلیل کمبود تخت‌های بیمارستانی مجبور به انتظار کشیدن شده‌اند و در همین حین بیمارستانی مثل بیمارستان امام خمینی (ره) کرج که دارای تخت‌های ICU است می‌تواند پذیرای چندین بیمار کرونا باشد، به دلیل سوءمدیریت حدود ۲۲ ماه است که خالی از بیمار مانده است.

امروز ویدئویی از بیمارستان تخصصی و ۱۶۰ تختخوابی امام خمینی (ره) کرج منتشر شد. در این ویدئو که از ICU این بیمارستان ضبط شده است، تخت‌های خالی بیمارستان نشان داده می‌شود. فیلمبردار این ویدئو با لحنی اعتراض آمیز عنوان می‌کند که به دلیل سو مدیریت مدت‌ هاست که این بیمارستان خالی از بیمار است و این در حالی است که بیماران کرونایی در حال حاضر در بیرون از بیمارستان به این امکانات و تخت‌ها به شدت نیازمند هستند.

پیگیری‌ها از کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از وضعیت بیمارستان امام خمینی و علت خالی بودن تخت‌های این بیمارستان در پیک پنجم کرونا حاکی از آن است که مدت زیادی است که این بیمارستان در این وضعیت قرار داشته است.

جهانپور در این باره گفت: بیمارستان تخصصی امام خمینی (ره) کرج، بیمارستانی خصوصی بوده و مدت‌ هاست که در تعطیلی به سر می‌برد.

وی ادامه داد: بیمارستان امام خمینی (ره) تاکنون با مواردی همچون معوقات درآمد پرسنل، تجمع پرسنل بیمارستان و عدم پرداخت بدهی‌های بیمارستان توسط خریداران آن روبرو بوده است.

بیش از یکسال تعطیلی بیمارستان در روزهای کرونایی

لازم به ذکر است در دی ماه سال ۹۹ نیز مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز در مورد وضعیت بیمارستان امام خمینی (ره) کرج گرفته بود: مسئول خریدار بیمارستان، طی ۱۵ ماه اخیر به هیچکدام از تعهدات خود جامه عمل نپوشانده و متأسفانه به همین دلیل خدمات رسانی در یکی از مهمترین مراکز درمانی استان البرز در شرایط حساس کنونی و شیوع کرونا به صفر رسیده است.

بنا به گزارش رکنا، حال که ۲۲ ماه از خرید این بیمارستان می‌گذرد و ظاهراً خریداران این بیمارستان هنوز بدهی‌های خود را پرداخت نکرده‌اند، سوال اینجاست که در شرایط وخیم بهداشت و درمان و کمبود تخت‌های بیمارستانی برای بیماران کرونا کدام نهاد و دستگاه مسئول رسیدگی به این وضعیت است؟

کد خبر 512710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • فرهاد IR ۱۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۶
    5 0
    قوه قضاییه...با توجه به شرایط خاص بدون توجه به مالکین با توجه به تجویز قانون راسا دستور به بازگشایی بیمارستان بدهد..تمام