قدرت سرایت دلتا در فضای باز بیشتر است؟

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر ۹۴۰۰ بیمار در مراکز درمانی بستری هستند که از این تعداد ۲۵۰۰ بیمار در بخش مراقبت ویژه قرار دارند، گفت: میزان سرایت‌پذیری کرونا دلتا حتی در فضای باز نیز بسیار بالاست.

به گزارش ایمنا، علیرضا زالی درباره موضوع کمبود سرم در مراکز درمانی، خاطرنشان کرد: مدیرکل دارویی کشور در جلسه امروز دعوت شد و فرآیند واردات سرم و بخشی از کمبود آن در شرف پایان است و در روزهای آتی تأمین می‌شود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت کرونایی استان تهران، اظهار کرد: در حال حاضر ۹۴۰۰ بیمار در مراکز درمانی استان تهران بستری هستند که از این تعداد ۲۵۰۰ بیمار در بخش مراقبت ویژه قرار دارند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران از بستری شدن دو هزار بیمار جدید در شب گذشته و ترخیص ۱۶۰۰ بیمار خبر داد و گفت: ۲۰ هزار مراجعه سرپایی داشته‌ایم؛ ضمن اینکه تمام ظرفیت‌های جدید در حال افزایش است.

زالی با بیان اینکه کماکان بیماران با کرونای دلتا به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، گفت: میزان اقامت بیماران کرونا دلتا نسبت به جهش‌های قبلی این ویروس در مراکز درمانی ۲.۵ روز بیشتر و اقامت آنها طولانی‌تر بوده است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان تهران، خاطرنشان کرد: روز گذشته در تهران تعداد واکسیناسیون افراد از مرز ۸۳ هزار نفر گذشت و می‌توانیم این میزان را از عدد ۱۰۰ هزار واکسن نیز عبور دهیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به آخرین مقاله علمی در خصوص کرونا دلتا که در دو روز گذشته منتشر شده است، یادآور شد: میزان سرایت‌پذیری کرونا دلتا حتی در فضای باز نیز بسیار بالاست؛ ضمن اینکه تأکید می‌کنیم افراد پرخطر از حضور در مجامع عمومی خودداری کنند و در صورت اضطرار به حضور در این مجامع این افراد باید حتماً از دو ماسک استفاده کنند.

زالی تأکید کرد: تعویض هر سه ساعت یک بار ماسک برای افراد پرخطر و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از عوامل مؤثر در پیشگیری از کرونا است.

منبع: بهداشت نیوز

کد خبر 512396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.