ایران از ظرفیت نهادهای بین‌المللی استفاده خواهد کرد

رئیس‌جمهور گفت: ایران بنا دارد تا به طور مؤثر از ظرفیت نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی برای دفاع از حقوق و منافع کشورهای مستقل استفاده کند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور عصر امروز در دیدار «کایرات ساریبای» مدیر اجرایی دبیرخانه کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا (سیکا) با تشکر از تبریک و آرزوی موفقیت وی برای دولت سیزدهم، گفت: ایران فعالیت و پویایی سازمان‌های منطقه‌ای را عامل مهمی در مسیر مقابله با یکجانبه گرایی می‌داند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران، بنا دارد تا به طور مؤثر از ظرفیت نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی برای دفاع از حقوق و منافع کشورهای مستقل استفاده کند.

«کایرات ساریبای» مدیر اجرایی کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا (سیکا) در این دیدار با اظهار امیدواری نسبت به تداوم و تقویت نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در سازوکار سیکا برای گسترش صلح و امنیت در منطقه و جهان گفت: امروز قاره آسیا تأثیر مهمی در مدیریت تحولات جهانی دارد و سازمان سیکا به دنبال تقویت نقش‌آفرینی کشورهای آسیایی در عرصه بین‌المللی است.

مدیر اجرایی کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا (سیکا) تصریح کرد: محور فعالیت سیکا بر تقویت نقش کشورهای آسیایی در تصمیم‌گیری برای مسائل این قاره و ممانعت از دخالت کشورهای غیرآسیایی در تحولات این قاره است.

منبع: مهر

کد خبر 512350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.