آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۳ مردادماه؛ ۷ فوتی و ۴۶۸ ابتلای جدید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونای استان چهارمحال و بختیاری را تشریح کرد.

راشد جزایری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان چهارمحال و بختیاری در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز چهارشنبه ۱۳ مردادماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۰۳ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان این که از این تعداد ۱۸۰ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۴۶۸ نفر مثبت قطعی شد که ۳۹۱ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۷۷ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

جزایری تاکید کرد: اکنون ۴۷۲ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ٣۸۲ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

وی ادامه داد: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۷ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ١٢۲۲ نفر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرد: اکنون ۵۱ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

وی تصریح کرد: اکنون شهرستان‌های شهرکرد، اردل، کیار، فارسان و بروجن در لیست شهرستان‌های با وضعیت قرمز به لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار گرفته اند.

جزایری تاکید کرد: شهرستان‌های سامان، لردگان، بن، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت نارنجی قرار گرفته اند.

کد خبر 512308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.