پاشینیان برای شرکت در مراسم تحلیف عازم ایران می‌شود

طبق اعلام دفتر نخست‌وزیری ارمنستان، وی فردا در یک سفر کاری برای دیدار و گفت‌وگو با رئیس‌جمهور جدید ایران و همچنین شرکت در مراسم تحلیف وی راهی تهران می‌شود.

به گزارش ایمنا، «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان فردا (چهارشنبه) برای شرکت در مراسم تحلیف سید «ابراهیم رئیسی‌» رئیس‌جمهور ایران وارد تهران می‌شود.

طبق گزارش روزنامه آنلاین Hetq ارمنستان، پاشینیان قرار است در این سفر کاری پیش از برگزاری مراسم تحلیف با رئیس‌جمهور جدید ایران دیدار کند.

بر اساس این گزارش، در بیانیه منتشر شده از سوی دفتر پاشینیان در خصوص موضوعات مورد بحث دو طرف جزئیاتی ارائه نشده است.

گفتنی است مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب ایران قرار است ساعت ۱۷ پنجشنبه چهاردهم مردادماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شود.

تا کنون ۱۱۵ مقام رسمی از ۷۳ کشور جهان برای حضور در مراسم تحلیف اعلام آمادگی کرده‌اند که شامل ۱۰ رئیس کشور در سطح سران، ۲۰ رئیس مجلس، ۱۱ وزیر خارجه، ۱۰ نفر از وزیران دیگر کشورها و همچنین فرستاده ویژه و نواب روسای مجالس، روسای کمیسیون‌ها و هیات‌های پارلمانی هستند.

همچنین روسا و مقام‌های ۱۱ سازمان بین‌المللی و منطقه‌ای، نماینده دبیرکل سازمان ملل، رئیس اوپک و مقاماتی از IPU، اتحادیه اروپا، اوراسیا، اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی و آسیایی، سازمان اکو، سیکا و D8 که برای شرکت در این مراسم دعوت شده‌اند، به منظور حضور اعلام آمادگی کرده‌اند.

منبع: فارس

کد خبر 512304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.