اجرای ۹۱ میلیارد تومان پروژه در منطقه ۷/ احداث پردیس شاهنامه مطابق با استانداردهای جهانی

مدیر منطقه هفت شهرداری اصفهان گفت: در سال جاری ۹۱ میلیارد تومان پروژه در این منطقه هفت شهرداری در دست اجرا است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی اصغر شاطوری _ شامگاه سه شنبه ۱۲ مرداد ماه ۱۴۰۰_ در آئین بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی منطقه هفت شهرداری، اظهار کرد: سال گذشته در این منطقه ۷۳ قرارداد عمرانی شامل پروژه‌های کوچک و بزرگ منعقد و عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

وی افزود: در سال جاری در قراردادهای معاونت عمران ۱۷ پروژه معاونتی به مبلغ ۸۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مربوط به منطقه ۷ است، همچنین ۳۲ پروژه در منطقه منعقد شده که برای اجرای آنها حدود ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیر منطقه هفت شهرداری اصفهان خاطر نشان کرد: در مجموع ۹۱ میلیارد تومان ارزش پروژه‌های منطقه هفت شهرداری در سال جاری است که قراردادهای آنها منعقد شده و در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه در خیابان گلستان عملیات احداث خیابان شهید عبدالرسول زرین حدفاصل خیابان گلستان تا سعدی در دست اجرا است، تصریح کرد: عملیات احداث خیابان بهشت حدفاصل خیابان سردار کمالی تا بزرگراه بعثت در حال انجام است.

شاطوری ادامه داد: ساختمان مدیریت بحران یکی دیگر از پروژه‌های منطقه هفت است که در خیابان نخل در حال احداث است؛ این ساختمان پوشش شهری دارد و می‌تواند مرکز عملیاتی فرماندهی بحران در مواقع لزوم باشد.

وی خاطرنشان کرد: ساماندهی باند غربی بزرگراه بعثت، خیابان سازی مجموعه‌های تفکیکی بهاران، بازسازی سالن‌های مطالعه، احداث بازارچه فدک و احداث فاز دوم دریاچه فدک از دیگر پروژه‌های در حال اجرای منطقه هفت شهرداری اصفهان به شمار می‌رود.

مدیر منطقه هفت شهرداری اصفهان اظهار کرد: در منطقه هفت شهرداری اصفهان بیانیه مشکلات آماده و هفت مشکل منطقه در قالب بیانیه مطرح و سعی شد در برنامه‌ریزی‌ها نیم نگاهی به آنها داشته باشیم تا در بازه زمانی پنج ساله مشکلات منطقه برطرف شود.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین مسائل منطقه فضای سبز و کیفیت پایین آب مورد نیاز آبیاری فضای سبز است از این رو مخازن آب را در بلوار فرزانگان احداث کردیم، گفت: در این منطقه ۱۰ کیلومتر لوله کشی و کلکتور فضای سبز احداث شده است.

شاطوری ادامه داد: حاشیه نشینی و پایین بودن سرانه تفرجگاهی در جنوب و شمال بزرگراه چمران از دیگر مشکلات منطقه هفت شهر به شمار می‌رود به همین جهت با احداث پارک‌های محلی برای رفع این مشکلات اقدام کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در این منطقه در راستای رفع مشکلات شهروندان بوستان آرزو و فرهنگسرای تخصصی کودک و نوجوان احداث شد.

مدیر منطقه هفت شهرداری اصفهان از کلنگ‌زنی نخستین ایستگاه آتش نشانی این منطقه جنب میدان حج خبر داد و تاکید کرد: این ایستگاه در زمینی به وسعت ۲۵۰۰ متر مربع احداث خواهد شد؛ احداث این ایستگاه با توجه به وجود مجتمع‌ها و ساختمان‌های بلند مرتبه لازم و ضروری بود.

وی با اشاره به پروژه پردیس شاهنامه، خاطرنشان کرد: این پروژه در زمینی به مساحت ۱۸ هزار مترمربع احداث شده که شامل فضای ورزشی مطابق با استانداردهای بین المللی به وسعت ۱۷۰۰ متر، سایت اداری به مساحت ۸۰۰ متر مربع، مجموعه فرهنگی دانا در سه طبقه با زیربنای ۲۴۰۰ مترمربع و فضای سبز و بوستان‌ها در حدود ۱۲ هزار متر مربع شده است.

کد خبر 512068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.