امارات واکسن سینوفارم را برای رده سنی ۳ تا ۱۷ سال تأیید کرد

‌امارات همچنین در ماه مه مجوز استفاده اضطراری از واکسن فایزر - بیون‌تک را نیز برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله صادر کرده و دبی در ماه تیر واکسیناسیون این گروه سنی را آغاز کرد.

به گزارش ایمنا، دولت امارات روز دوشنبه اعلام کرد واکسن ساخت چین سینوفارم را برای تزریق کودکان و نوجوانان در رده سنی سه تا ۱۷ سال تأیید کرده است.

به گزارش " المانیتور"، سازمان ملی مدیریت بلایای طبیعی و بحران فوری امارات در بیانیه‌ای گفت: این تصمیم پس از آزمایشات بالینی و ارزیابی‌های گسترده و بر اساس مجوز استفاده اضطراری و ارزیابی‌های محلی مطابق با مقررات مصوب گرفته شده است.

امارات نخستین کشور در منطقه خاورمیانه است که تزریق آزمایشی واکسن چینی سینوفارم به کودکان سه تا ۱۷ ساله را به‌منظور مطالعه میزان اثرگذاری واکسن برای جلوگیری از ابتلاء به بیماری کووید -۱۹ در این گروه سنی، آغاز کرده است.

وزارت بهداشت و پیشگیری امارات برای مطالعه میزان ایمنی‌زایی واکسن سینوفارم برای کودکان سه تا ۱۷ ساله، تزریق آزمایشی این واکسن به ۹۰۰ کودک داوطلب را آغاز کرد.

امارات همچنین در ماه مه مجوز استفاده اضطراری از واکسن فایزر - بیون‌تک را نیز برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله صادر کرده و دبی در ماه تیر واکسیناسیون این گروه سنی را آغاز کرد.

به گفته وزارت بهداشت امارات تاکنون ۷۸ درصد از جمعیت ۹ میلیون نفری این کشور حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. با این وجود این کشور روزانه حدود هزار و ۵۰۰ مورد جدید از ابتلاء به کرونا را به ثبت می‌رساند.

تاکنون در امارات بیش از ۶۸۳ هزار نفر به کرونا مبتلا شده و یک هزار و ۹۵۶ نفر دیگر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

این اقدامات در حالی انجام می‌شود که گسترش گونه‌های جهش‌یافته ویروس کرونا در سطح جهان منجر به افزایش تعداد موارد ابتلاء از جمله در کودکان و شدت علائم آن‌ها شده است. واکسیناسیون کودکان برای محافظت از آنان در برابر بیماری و همچنین ایمنی گله‌ای برای مهار شیوع ویروس ضروری است. امارات متحده عربی در برنامه‌اش برای مقابله با بیماری کووید -۱۹ در نظر دارد که واکسیناسیون ۱۰۰ درصد تمام گروه‌های هدف را تا پایان سال ۲۰۲۱ تکمیل کند.

منبع: ایرنا

کد خبر 511887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.