آخرین جزییات از روند واکسیناسیون خبرنگاران

معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با صدور اطلاعیه‌ای، روند واکسیناسیون اهالی رسانه را تشریح کرد.

به گزارش ایمنا، معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جزئیات روند واکسیناسیون اهالی رسانه را تشریح کرد.

متن کامل توضیحات معاونت مطبوعاتی در خصوص واکسن خبرنگاران به‌شرح زیر است:

۱. براساس سند ملی واکسیناسیون ثبت نام دست‌اندرکاران رسانه براساس سهمیه تعیین شده برای هر رسانه در سامانه جامع رسانه‌های کشور از سوی مدیران رسانه‌ها اعلام و تجمیع شد؛ علاوه بر آن اسامی روزنامه‌نگاران عضو صندوق اعتباری هنر، اعضای خانه‌های مطبوعات سراسر کشور و انجمن صنفی عکاسان و خبرنگاران نیز به این فهرست اضافه شد.

۲. مسؤلیت تزریق واکسن بر عهده وزارت بهداشت بوده و در عین حال این وزارتخانه با حجم انبوهی از مراجعات برای تزریق واکسن روبروست لذا معاونت مطبوعاتی تلاش کرد که برای تسریع در تزریق واکسن خبرنگاران به هر میزان ممکن کمک نماید و با همکاری صمیمانه بین دو وزارتخانه کار در سراسر کشور آغاز شده است.

۳. تقسیم اسامی به محل فعالیت، شهر و استان رسانه و … و تعیین محل مراجعه کار دشواری و زمان‌بری بود لذا قرار شد فهرست اسامی خبرنگاران به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ارسال شود که این اقدام توسط وزارت بهداشت صورت گرفت و در هر استان ادارات کل ارشاد با دانشگاه‌های علوم پزشکی هماهنگی لازم را برای تزریق خبرنگاران انجام دهند که این مهم در اکثر استان‌ها محقق شده است.

در مورد تهران به دلیل گستردگی و حجم زیاد خبرنگاران مقیم همزمان چند اقدام صورت گرفت:

الف - استقرار دو تیم مجهز از سوی اورژانس تهران برای تزریق به صورت روزانه در محل «باغ کتاب» که با توجه به سهمیه روزانه، در روز اول به دو خبرگزاری بزرگ اطلاع داده شد تا به نوبت خبرنگاران مراجعه کنند. که متأسفانه با مراجعه اندک خبرنگاران این دو رسانه روبرو شد. در روز دوم پس از اطلاع یافتن سایر همکاران، متأسفانه تعداد کثیری از خبرنگاران رسانه‌های مختلف بدون اعلام قبلی و خارج از هماهنگی‌های صورت گرفته برای دریافت واکسن به محل مذکور رفتند که نتیجه آن ازدحام و معطلی همکاران عزیز بود؛ اگرچه با همراهی خوب مسئولان وزارت بهداشت و تلاش ویژه تیم اورژانس مستقر تلاش شد با تأمین واکسن مورد نیاز به همه مراجعان پاسخ داده شود.

ب – هماهنگی با ورود اسامی به سامانه نوبت دهی که این کار در حال تکمیل شدن است. وجود مشکلات نرم افزاری و حجم اسامی مشاغل مختلف در نوبت واکسن، علت با تأخیر در انجام این مهم است که انتظار می‌رود طی روز آینده این روند تکمیل و اعلام شود.

ج – مشخص کردن چند مرکز تزریق واکسن در دانشگاه‌های علوم پزشکی مختلف در تهران که با توجه حجم مراجعات به این مراکز با تشدید کرونا در تهران با کمی تأخیر در روزهای آتی معین و اعلام خواهد شد.
د- با اورژانس تهران هماهنگی‌های لازم برای مراجعه حضوری تیم‌های تزریق به محل فعالیت همکاران رسانه‌ای در رسانه‌های بزرگ مانند خبرگزاری‌ها و مؤسسات مطبوعاتی و تزریق واکسن در محل انجام فعالیت صورت گرفته است که در صورت نیاز در روزهای آتی عملیاتی می‌شود.

شایان ذکر است همه ۲۳ هزار نفری که در قالب خبرنگار، مدیران رسانه و اصحاب مطبوعات، برای دریافت واکسن مشخص شده‌اند، واکسن کرونا تزریق خواهند کرد و نوبت هیچ خبرنگاری در واکسیناسیون از بین نمی‌رود.

بر همین اساس با توجه به افزایش سرعت واکسیناسیون و تنوع گروه‌های هدف مشخص شده برای تزریق واکسن، انتظار می‌رود رسانه‌ها و خبرنگاران عزیز، با درک شرایط دشوار برای هماهنگی‌های مربوطه، همکاری و صبوری لازم را در جهت تحقق این مهم به عمل آورند.

کد خبر 511831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.