سفیر رومانی در تهران به وزارت امور خارجه احضار  شد

در پی طرح اتهامات بی پایه و اساس از سوی دولت رومانی علیه جمهوری اسلامی ایران در خصوص حادثه کشتی«مرسر استریت»، سفیر رومانی در تهران امروز به وزارت خارجه احضار شد.

به گزارش ایمنا، در پی طرح اتهامات بی پایه و اساس علیه جمهوری اسلامی ایران در خصوص حادثه کشتی "مرسر استریت"، سفیر رومانی در تهران امروز (دوشنبه) به وزارت امور خارجه احضار شد.

در این دیدار دستیار وزیر و مدیرکل مدیترانه و شرق اروپا با اشاره به بیانیه وزارت امور خارجه رومانی، طرح اتهامات واهی و نامعتبر علیه جمهوری اسلامی ایران را فاقد وجاهت قانونی و غیرقابل قبول برشمرد و از سفیر خواست تا مراتب ناخرسندی و اعتراض شدید کشورمان در این خصوص را به مقامات کشور متبوع خود اعلام کند.

همچنین با اشاره به هدف برخی از کشورهای ثالث برای ایجاد نا امنی و آشوب در محیط بین‌المللی از طریق ساماندهی این قبیل اقدامات و لزوم هوشیاری نسبت به توطئه این کشورها، بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اهمیت تأمین امنیت دریانوردی در منطقه خلیج فارس، دریای عمان و آب‌های بین‌المللی تاکید شد.

سفیر رومانی در این جریان این احضار تاکید کرد که نکات مطروحه در جلسه و مراتب اعتراض کشورمان را به فوریت به بخارست منعکس خواهد کرد.

لازم به ذکر است امروز نیز کاردار انگلیس در تهران در پی اتهامات بی اساس وزیر خارجه این کشور به وزارت امور خارجه ایران احضار شد.

منبع: فارس

کد خبر 511797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.