ورزشکاری که مدال طلا را مدیون "خنده" است

مته گازوز با خنده های خود در المپیک توکیو حسابی به چهره شناخته شده ای معروف شد و مدال طلا را نیز به دست آورد.

به گزارش ایمنا و به نقل از تلگراف، مته گازوز ورزشکار تیر و کمان ترکیه یکی از چهره‌های شناخته در المپیک توکیو بود و آن هم نه به خاطر درخشش و حتی کسب مدال طلا بلکه خنده‌ها و چهره بشاش او که باعث شد او به شخصیت محبوبی تبدیل شود.

او به رویترز گفت: تصور کنید در فینال المپیک هستید، کمان خود را کشیده‌اید و یک نفر پشت سر شما از گوش به گوش می‌خندد. من ۸۰ درصد این مدال را مدیون لبخند هستم.

طلای گازوز برای اولین بار در تیراندازی با کمان ترکیه بود، ورزشی که در آن تمرکز شدید کلمه کلیدی است و مردم کره جنوبی معمولاً این عناوین را در انحصار خود دارند.

وی توضیح داد: در این سطح، عملاً هیچ تفاوتی بین کمانداران از نظر توانایی‌های فنی وجود ندارد. همه چیز به دوام و برتری ذهنی برمی‌گردد.

همه ورزشکاران از تاکتیک‌های مختلفی استفاده می‌کنند. برخی دوست دارند فریاد بزنند، برخی دوست دارند تا پایان زمان مجاز منتظر بمانند و رقیب خود را در حاشیه نگه دارند. مال من خوشحال بودن است و نشان می‌دهد که چقدر راحت هستم.

روز شنبه، گازوز در فینال با مائورو نسپولی قهرمان المپیک تیمی سابق ایتالیا روبرو شد و با نتیجه ۶-۴ پیروز شود و تنها قهرمان تیراندازی با کمان غیر کره جنوبی در بازی‌های توکیو لقب گرفت.

ترکیه با ۱ طلا و ۲ برنز در رده ۴۲ بازی‌های المپیک قرار دارد و این ورزشکار تیر و کمان تاکنون تنها طلایی کاروان ترکیه بوده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 511719

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.