پیامک دفتر رئیسی به فعال اصلاح طلب

دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی گفت: اگر درخواست کمک و ارائه پیشنهاد دولت سیزدهم جدی است، حتما حزب به دولت رییسی کمک فکری می‌کند.

به گزارش ایمنا، رسول منتجب نیا با بیان اینکه نظارت و نقد اربابان قدرت و ارائه پیشنهادات و برنامه‌های مدون و متناسب با نیازهای جامعه از مهمترین فلسفه وجودی احزاب است، اظهار کرد: در مورد احزاب گفته می‌شود که آنها دولت در سایه هستند و این بدان معنا نیست که احزاب فقط دنبال نقد قدرت یا صرفاً ارائه برنامه باشند بلکه باید هم نقد و هم ارائه برنامه از سوی احزاب دنبال شود. وقتی حزبی این دو رسالت خود را دنبال کند به بهترین وسیله برای کنترل دولت از هر لغزش و انحرافی می‌شود.

وی افزود: همه دولت‌ها به حضور چنین احزابی نیازمند هستند. هیچ نهاد دیگری هم نمی‌تواند حتی احزاب را بگیرد؛ البته اگر احزاب فقط یکی از دو رسالت خود را توجه کنند، یا تشکیلاتی وابسته به حکومت می‌شوند یا معارض آن.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه همه دولت‌ها در نظام جمهوری اسلامی باید به احزاب توجه کنند، تاکید کرد: احزاب در قانون اساسی دارای جایگاه هستند و در چارچوب قانون فعالیت می‌کنند. دولت‌ها هم نباید خود را بی نیاز احزاب بدانند یا اینکه فقط خود را محدود به یک حزب و جناح خاصی کنند چون دولت نماینده کل ملت بوده و امانت همه ملت به او سپرده شده است و باید به بهترین شکل از آن نگهداری کند.

منتجب‌نیا تصریح کرد: احزاب عصاره اندیشه‌های سیاسی جامعه هستند و دولت‌ها از جمله دولت سیزدهم باید به احزاب توجه کند. احزاب می‌توانند بهترین نقاد و یاری‌رسان دولت باشند. در حزب جمهوریت ایران اسلامی هم عناصر تحصیل کرده در حد دکترا و دانشجویان مقطع دکترا در رشته‌های مختلف فراوان هستند و آنها می‌توانند به دولت کمک فکری بدهند. اگر از حزب ما کمکی خواسته شود، می‌توانیم در بخش‌های مختلف کمک فکری و اجرایی به دولت داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: چندی پیش از طرف دفتر آقای رئیسی پیامکی برای من ارسال شد که اگر پیشنهادی در حوزه مدیریت کشور و انتخاب اعضای کابینه دارم ارائه کنم که البته چون من فکر نمی‌کردم این درخواست جدی باشد، پاسخی ندادم اما اگر بدانم درخواست کمک و ارائه پیشنهاد جدی است، حتماً حزب به دولت رئیسی کمک فکری می‌کند.

منبع: ایسنا
کد خبر 511678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • IR ۲۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
    1 0
    سلام خدمت رئیس جمهورعزیز جناب رییسی توراخدایه فکری به حال بچه های ما بکنیدکه عمروجوونیشون پشت کنکورهدررفت ازوقتی جناب خدایی رییس سازمان سنجش شده همش بی عدالتی وتقلب اینده بچه‌های ماکه هیچ سهمیه وپولی ندارن تباه شده به خداداغون وناامید شدن مابه عدالت شماایمان داریم