پروژه‌های بازآفرینی بافت تاریخی شهر اصفهان افتتاح می‌شود

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان گفت: پروژه های بازآفرینی بافت تاریخی شهر اصفهان با هزینه‌ای بالغ بر دو هزار و ۲۲۴ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

حسین کارگر در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: از جمله پروژه‌های بازآفرینی بافت تاریخی شهر اصفهان، ساماندهی میدان امام حسین (ع) شامل محور میانی و ضلع شرقی است.

وی افزود: ساماندهی پیاده راه، پیاده رو شرق و محور میانی چهارباغ عباسی حد فاصل میدان امام حسین (ع) تا میدان انقلاب از دیگر پروژه‌های آماده بهره برداری است.

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان از مرمت و بازسازی موزه میدان امام علی (ع) (سرای خیار) خبر داد و گفت: مرمت و بازسازی موزه امام علی (ع) (سرای خیار) با مساحت سه هزار مترمربع با صرف هزینه ۲۲۰ میلیارد ریال انجام شده است.

وی با تاکید بر این که قدمت سرای خیار به احتمال قوی زمان صفویه بوده، اما به دلیل این که هیچ گونه اثری از صفویه و قاجاریه در آن مشخص نیست و تحت تأثیر تغییرات زمان قرار گرفته، احتمال قدمت این بنا به زمان صفویه نزدیک‌تر است، خاطرنشان کرد: مرمت قسمت قدیمی و نوسازی قسمت‌های آزاد سازی شده این موزه انجام شده و آماده بهره‌برداری است.

کارگر ادامه داد: تملک میدان جلوخان میدان امام علی (ع) و آغاز عملیات اجرایی مجتمع مشارکتی مسکونی تجاری خیابان مدرس از دیگر پروژه‌هایی است که به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان این که برای تملک، آزادسازی و ساماندهی جلوخان میدان امام علی (ع) ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: جلوخان مسجد جامع از فاز سوم پروژه میدان امام علی بوده که علاوه بر میدان جلوخان بازارهای غاز، مسجد جامع، ریسمان و نظامیه همچنین موزه میدان امام علی (ع) و مدرسه کاسه‌گران را نیز شامل می‌شود.

کد خبر 511611

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.