شرط بازگشایی دانشگاه‌ها اعلام شد+ لیست اولویت‌بندی واکسیناسیون

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: اگر واکسیناسیون دانشجویان انجام نشود حضور آن‌ها در دانشگاه امکانپذیر نخواهد بود زیرا برای دانشجویان، استادان و کارشناسان مخاطراتی دارد.

به گزارش ایمنا، علی خاکی صدیق درباره واکسیناسیون دانشجویان، اظهار کرد: جداولی را تهیه کردیم و اولویت بندی‌هایی پیش‌بینی شده است که بر اساس آن‌ها، تمام دانشجویان دکترا و دانشجویان کارشناسی ارشد از ورودی ۹۸ به قبل در اولویت قرار می‌گیرند.

وی افزود: این تعداد حدود ۵۰۰ هزار نفر می‌شود و همان تعدادی است که با وزارت بهداشت هماهنگ شده بود تا در شهریور ماه واکسینه شوند.

خاکی صدیق ادامه داد: اگر وضعیت تعداد واکسن در کشور بهتر شد، اولویت‌های بعدی تحت پوشش قرار می‌گیرد که به ترتیب دانشجویان کارشناسی ارشد سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ است؛ در مرحله بعد هم سراغ دانشجویان کارشناسی ورودی ۹۶ به قبل می‌رویم.

معاون آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه امیدواریم کار واکسیناسیون همه دانشجویان در آذرماه پایان یابد، گفت: امیدوارم تولید واکسن ملی زیاد شود و بتوانند خیلی زودتر از این انجام دهند ولی در هر صورت حضور در دانشگاه مشروط به این است که واکسیناسیون انجام شود.

وی تصریح کرد: اگر واکسیناسیون انجام نشود، حضور در دانشگاه امکانپذیر نخواهد بود زیرا مخاطراتی برای دانشجویان، استادان و کارشناسان دارد.

منبع: فارس

کد خبر 511215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.