ترافیک روان‌تر قلبِ شهر اصفهان

در ادامه اجرای طرح "عید تا عید" ، امروز جمعه _هشتم مرداد ماه ۱۴۰۰ _ در منطقه یک شهرداری اصفهان ۱۶۰ میلیارد تومان پروژه با حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، خیابان سازی اردیبهشت حدفاصل خیابان طالقانی تا خیابان میرداماد طول مسیر ۵۰۰ متر و عرض سواره رو دوطرفه ۱۱ متر عرض خط بدنه ۱۸ و نیم متر با عرض پیاده رو مناسب و عرض فضای سبزی ۱.۵ متر هر طرف احداث شد و امروز به بهره‌برداری رسید.

این خیابان که به نام سردار شهید کلاهدوزان نامگذاری شده با هزینه عمرانی یک میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان و هزینه آزادسازی ۳۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان احداث شده است.

احداث پارکینگ اردیبهشت به مساحت ۳۰۵۷ متر مربع و گنجایش ۱۰۳ دستگاه خودرو با تعداد دو رمپ به طول ۳۰ متر و عرض سه و نیم متر از دیگر پروژه‌های افتتاح شده در منطقه یک شهرداری اصفهان است.

این پارکینگ دارای سیستم اطفا و حریق و سیستم هوشمند اعلام تعداد پارک با هزینه‌های عمرانی (شامل ابنیه مکانیک و برق) ۱۳ میلیارد و ۵۳۱ میلیون تومان و هزینه آزاد سازی ۹ میلیارد تومان احداث شده است.

امروز همچنین کلنگ احداث پارک شاداب در محله لنبان به زمین زده شد.

احداث سالن اجلاس با اعتبار ۱۲۰۰ میلیاردی

قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان در این آئین اظهار کرد: خوشبختانه در روز گذشته شاهد افتتاح میدان شهدای هسته‌ای در شرق اصفهان به عنوان آرزوی دیرینه و مطالبه جدی مردم بودیم، این پروژه و خیابان سازی اطراف آن از جمله خیابان‌های ارغوانیه، سلمان فارسی و روشن دشت با اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

وی افزود: علاوه بر افتتاح میدان شهدای هسته‌ای کلنگ تقاطع غیر همسطح شهید فخری زاده که برای آزادسازی آن ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده، به زمین زده شد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه در روزهای قبل ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه در منطقه پنج افتتاح شد، خاطرنشان کرد: در طرح عید تا عید ۷۰ پروژه به ارزش دو هزار میلیارد تومان در شهر اصفهان افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه روز یکشنبه هفته آینده پروژه سالن اجلاس با صرف ۱,۲۰۰ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد، افزود: تا پیش از آغاز فعالیت این دوره مدیریت شهری بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان برای پروژه اجلاس هزینه شده بود و در چهار سال اخیر نیز هزار میلیارد تومان هزینه شد و ۶۰ درصد اقدامات باقیمانده به اتمام رسید البته بخشی از پروژه باقی می‌ماند که ربطی به اجلاس ندارد و به مرور تکمیل خواهد شد.

نوروزی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه یک شهرداری اصفهان گفت: این منطقه در مرکزیت شهر واقع شده که امکان تأمین درآمد در آن سخت است و با توجه به وجود هشت بیمارستان و آثار ناشی از آن از جمله مطب پزشکان با مشکل بزرگ ترافیک روبرو است.

وی با بیان اینکه بیشترین مراکز فرهنگی و تفریحی شهر در منطقه یک قرار دارد، ادامه داد: در این منطقه چهارباغ، میدان امام حسین، خیابان‌های متعدد تجاری و اداری وجود دارد و منطقه‌ای است که می‌تواند به لحاظ ساخت و ساز توسعه پیدا کند، اما با موانع بزرگی مواجه است.

شهردار اصفهان گفت: ۱۵ درصد بافت تاریخی ۵۰۰ هکتاری شهر اصفهان و ۲۳ درصد بافت فرسوده شهر در منطقه یک با ۸۱ هزار نفر جمعیت قرار دارد.

وی تصریح کرد: در منطقه یک ۸۰ مسجد با ۷۸ هیئت مذهبی قرار دارد و درواقع این منطقه کانون خدمت به دو میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در شهر است.

نوروزی با بیان اینکه مدیریت در منطقه یک برای ارائه خدمات ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد، ادامه داد: سه ایستگاه خط دو مترو در منطقه یک در حال احداث است که بخشی از هزینه‌های آن به منطقه تحمیل می‌شد که در واقع هزینه است و درآمدی محسوب نمی‌شود.

ایجاد صندوق خزانه در شهرداری اصفهان

وی با بیان اینکه در منطقه یک به لحاظ بافت تاریخی امکان کد ارتفاعی مناسب برای ساخت و ساز وجود ندارد، اظهار کرد: بخشی از هویت شهر یعنی بیشترین درختان چنار در این منطقه قرار دارد همچنین مادی های متعدد در محدوده این منطقه وجود دارد، اما نباید به این منطقه نگاه درآمدی داشت بلکه باید درآمدها را صرف حفظ دستاوردهای شهر در این منطقه کرد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه بیشترین بافت تاریخی شهر اصفهان در منطقه شش واقع شده در حالی که عده‌ای گمان می‌کنند منطقه سه دارای بافت تاریخی است، افزود: تخت فولاد به عنوان دومین قبرستان جهان اسلام که دارای تکایای مختلف از شخصیت‌های مذهبی است در منطقه شش قرار دارد همچنین کلیسای وانک در محدوده تاریخی منطقه پنج قرار دارد که این مناطق ترکیبی از هزینه و درآمد هستند از این رو بخشی از هزینه‌های اتوبوسرانی برعهده مناطق پنج و شش شهرداری گذاشته شده، زیرا بر این باوریم امکانات شهری باید در خدمت همه مردم باشد.

وی تصریح کرد: وقتی از همه شهر به دلیل برخورداری منطقه یک از امکانات ویژه، مانند درمان، فعالیت اقتصادی و یا اداری خود به این محدوده مراجعه می‌کنند بی شک ترافیک و آلودی هوا نیز ایجاد و زندگی برای ساکنان آن با چالش‌هایی مواجه می‌شود، از این رو صندوق خزانه را در شهرداری برای کمک به انجام برخی خدمات ایجاد کردیم که تاکنون برکات زیادی به همراه داشته و هرگاه به لحاظ شرایط مالی به صفر نزدیک می‌شدیم می‌دانستیم که یک پشتیبان و مخزن داریم که با یک تدبیر آگاهانه ایجاد شده است.

انتصاب ۳۰ مدیر زن در دوره پنجم مدیریت شهری

نوروزی منطقه یک شهرداری را یک منطقه استثنایی خواند و تأکید کرد: بسیاری بر این باور بودند که با توجه به شرایط خاص منطقه از خانم برای مدیریت در آن استفاده نشود، اما خانم شکرانی به این میدان سخت پا گذاشت و توانست به خوبی در این منطقه مدیریت کند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰ مدیر خانم در این دوره مدیریت شهری منصوب شدند که ارزیابی‌ها نشان از موفقیت آن‌ها دارد چرا که این افراد در مراکز فرهنگی معلم یا رئیس بودند و آنجا بهتر از مردان اثبات کردند که فعالیت داشته‌اند.

وی گفت: برای آنکه «توانستن را به منصه ظهور بگذاریم از توان خانم‌ها استفاده کردیم و امروز خوشحالیم که علاوه بر انگیزه و پشتکار، سلامت کار، شفافیت و اطلاع رسانی دقیق از همه امور را بیشتر رعایت کردند.

شهردار اصفهان تأکید کرد: خدمات رسانی به همه شهروندان و شهر در دستور کار مدیریت شهری است و برای شهرداری مذهب، فرهنگ، قومیت و نژاد، تفاوتی نداشته و شبانه روز خدمت رسانی به همه مردم دغدغه ما بوده است.

ملاک انتخاب مدیران شایسته سالاری بوده است

وی اظهار کرد: در انتخاب مدیران ملاکی مد نظر نداشتیم که برخی به ناحق بر این باور بودند که در انتخاب‌ها سیاسی عمل کردیم، اما اگر منصفانه قضاوت شود، گواهی می‌دهد کمترین گرایش سیاسی مطرح بود، زیرا ملاک شهرداری در دوره پنجم شایسته سالاری بوده است نه نیروهای خودی و غیرخودی و به همین جهت ۹۰ درصد مدیران از افراد سابق بودند.

نوروزی تأکید کرد: همه کسانی که از دوره قبل مدیریت شهری رفتند که تعداد آن‌ها قلیل بود، امری منتصب به مدیریت قبلی بود.

وی با بیان اینکه شفاف سازی باید همیشه تداوم داشته باشد، ادامه داد: امروز شرایط به گونه‌ای فراهم شده که هرکسی بخواهد می‌تواند از سایت شهرداری بازدید کرده و اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورد چرا که شفافیت این زیرساخت را مهیا کرده است.

شهردار اصفهان افزود: مدیریت شهری پنجم آمادگی دارد به عنوان شهروند از روز شنبه آینده در راستای خدمت به مردم و بهزیستی شهر اصفهان مدیریت جدید را همراهی کند.

مدیریت شهری اصفهان در ۴ سال گذشته لحظه‌ای آرام نبود

علیرضا نصراصفهانی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان امروز در اظهار کرد: از دو سال پیش تاکنون هر یکشنبه یک افتتاح برگزار شده و پروژه‌های متعددی در مناطق مختلف تقدیم شهروندان شده است.

وی با بیان اینکه اصفهان به جهت جایگاه ملی و بین المللی همیشه نیازمند کار و تلاش و در نتیجه آن اتفاقات بزرگ است، ادامه داد: اصفهان امروز نتیجه تلاش و امانتی است که از گذشتگان به ما رسیده بدین سبب همواره باید سعی کنیم به عنوان سرمایه‌ای با ارزش افزوده آن را به آیندگان تحویل دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه این شهر تنها سرمایه اصفهانی‌ها نیست بلکه سرمایه‌ای ملی و بین‌المللی است و همه باید دلسوز آن باشند، تصریح کرد: بی‌شک با ظرفیت‌ها و امکانات دیروز نمی‌توان شهر را در شرایط کنونی برای فردای نسل جوان مدیریت کرد. بنابراین باید با برنامه و شیوه‌ای جدید کار و تلاش کرد.

وی با بیان اینکه هیچ سازمان و نهادی همچون شهرداری سرمایه در اختیار ندارد، گفت: شاید به نظر برسد منظور سرمایه‌های مالی و مادی است اما علاوه بر این سرمایه‌ها ارزشمندترین سرمایه شهرداری مردم هستند.

نصراصفهانی خاطرنشان کرد: در شهر اصفهان بیش از دو میلیون نفر زن و مرد در سنین مختلف و با خواسته‌های مختلف زندگی می‌کنند که باید به تمام نیازهای آنها توجه کرده و شهر را به گونه‌ای مدیریت کنیم که خواسته تمامی شهروندان برآورده شود که کاری سخت و دشوار است.

وی افزود: نگاه مردم متوجه مدیریت شهری است و آنها تفاوتی بین شهرداری و دولت و نهادها و سازمان‌های مختلف قائل نیستند همه خدمات را در یک صفحه می‌بینند و هر ارگانی خدمتی ارائه کند پای همه ارگان‌ها نوشته می‌شود و چنانچه قصوری شود نیز به پای همه ارگان‌ها نوشته می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: همه باید برای خدمت رسانی بهتر به مردم اهتمام داشته باشیم تا اصفهان شهری شاداب و امیدوار و با نشاط باشد و روز به روز اعتماد مردم را به مدیریت شهری افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه باید در اداره شهر فراجناحی، فرا جنسیتی، فرامنطقه‌ای و فرا سنی اقدام کرد، ادامه داد: بارها تاکید کردم فعالیت در مدیریت شهری جای دویدن است؛ البته مدیران شهری در این دوره به صورت شبانه‌روزی در میدان عمل فعالیت داشتند و با دغدغه کار کردند و به جرأت می‌توان گفت لحظه‌ای آرام نبودند که این مهم قابل قدردانی است.

نصراصفهانی گفت: اگر مدیری نتواند خوب نقش‌آفرینی کند نه تنها خود آسیب می‌بیند، بلکه جامعه‌ای از افراد نیز آسیب خواهد دید؛ مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان به عنوان یک زن، به خوبی ایفای نقش کرد و نماینده شایسته‌ای از جامعه زنان در مدیریت شهری بود.

احداث پارکینگ زیرسطحی اردیبهشت ترافیک مرکز شهر را کاهش می‌دهد

همچنین مهین شکرانی، مدیر منطقه یک شهرداری اظهار کرد: تکمیل مسیر ادامه خیابان اردیبهشت حدفاصل خیابان‌های میرداماد تا طالقانی به طول حدود ۵۰۰ متر و عرض بدنه ۲۶ تا ۲۸ متر تکمیل شده است.

وی افزود: با احداث این خیابان محور شمالی_ جنوبی خیابان اردیبهشت تکمیل می‌شود و با توجه به یکطرفه بودن خیابان کاشانی، این خیابان تأثیر بسزایی در کاهش ترافیک منطقه خواهد داشت.

وی با اشاره به احداث پارکینگ زیرسطحی خیابان اردیبهشت با ظرفیت ۱۰۳ خودرو تصریح کرد: با توجه به نزدیکی پارکینگ به بیمارستان‌های کاشانی و احمدیه پیش‌بینی می‌شود کمک شایانی به مراجعه‌کنندگان این بیمارستانها داشته باشد.

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان ادامه داد: در سال ۹۶ حدود ۵۰ درصد آزادسازی ادامه خیابان اردیبهشت انجام شده بود که با توجه به مشکلات اجرایی و افزایش هزینه‌ها تکمیل آزادسازی آن در این دوره انجام شد و امروز شاهد افتتاح پروژه هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات منطقه یک آزادسازی‌های زیاد و تعریف گذرهای آن است، گفت: ۴۰۰ هزار متر مربع آزادسازی و تعریض گذر در طرح تفصیلی منطقه یک پیش‌بینی شده که با افزایش هزینه‌های املاک، انجام این اقدام دشوار است و انتظار می‌رود شهروندان در راستای آزادسازی گذرها همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند.

شکرانی تصریح کرد: ۳۵ درصد سطح منطقه را بافت فرسوده تشکیل داده که تخریب و بازسازی آن به سختی انجام می‌شود و مشکلات اقتصادی از سرعت کار می‌کاهد که امیدواریم با در نظر گرفتن تسهیلات ویژه نسبت به سرعت بخشی بازآفرینی بافت ناکارآمد و فرسوده اقدام شود.

وی اظهار کرد: البته کد ارتفاعی کم در منطقه انگیزه شهروندان برای تخریب و بازسازی را کاهش داده و این یکی دیگر از مشکلات منطقه به شمار می‌رود.

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان تاکید کرد: علیرغم این مسائل چند اتفاق خوب برای منطقه افتاده که از جمله آن می‌توان به فعال شدن سه ایستگاه مترو و آغاز عملیات اجرایی تونل مترو در محدوده این منطقه اشاره کرد؛ همچنین افتتاح خیابان سردار شهید کلاهدوزان، فعال شدن خط دو مترو در محور طالقانی حدفاصل میدان امام حسین تا صاحب روضات از دیگر اتفاقات خوشایند است.

وی با ابراز خرسندی از اینکه پروژه چهار باغ با همت ویژه شهردار و شورای شهر وضعیت بسیار خوبی پیدا کرده و گذرهای منتهی به آن از سمت غرب ساماندهی شده است، تصریح کرد: دیگر پروژه این منطقه ساماندهی اطراف مادی نیاصرم است که به عنوان یکی از مادی های خاص در دستور کار قرار دارد، در طراحی صورت گرفته در اطراف مادی وسایل نقلیه عبور نمی‌کند و یک گذر به عنوان یک محور گردشگری در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: امروز همچنین شاهد بهره‌برداری از نورپردازی پل مارنان و پل آذر، پروژه آب و نور در خیابان مطهری، کف سازی گذر علی قلی آقا و محور بیدآبادی و بهره‌برداری از کلکتور آب رسانی شرق به غرب حد فاصل میدان انقلاب تا پل وحید هستیم.

کد خبر 510737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.