آمار کرونا چهارمحال و بختیاری هفتم مردادماه؛ 4 فوتی و 453 ابتلای جدید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

سید راشد جزایری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز پنجشنبه هفتم مردادماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۲۲ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۱۱ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۴۵۳ نفر مثبت قطعی شد که ٣٨٨ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۶۵ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

جزایری تاکید کرد: اکنون ۴۴۵ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ٣۵۵ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماری شان هستند.

رئیس مرکز بهداشت استان، تصریح کرد: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ١٢٠٠ نفر است.

وی ادامه داد: اکنون ٣٧ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

جزایری اظهار کرد: اکنون شهرستان‌های شهرکرد، فارسان و بروجن در لیست شهرستان‌های با وضعیت قرمز به لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار گرفته دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، عنوان کرد: شهرستان‌های کیار، سامان، اردل و لردگان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های بن، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت زرد قرار گرفتند.

کد خبر 510677

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.