سامانه ارتباطات مردمی دیوان محاسبات کشور راه‌اندازی شد

سامانه ارتباطات مردمی دیوان محاسبات کشور (۱۹۸) در راستای تحقق شعار دیوان فناورانه مردم پایه و با هدف نظارت مردمی بر عملکرد مالی دستگاه‌های دولتی و افزایش تعامل دو سویه دیوان محاسبات و مردم راه‌اندازی و افتتاح شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور، سامانه ارتباطات مردمی دیوان محاسبات کشور (۱۹۸) در راستای تحقق شعار «دیوان فناورانه مردم پایه» و با هدف نظارت مردمی بر عملکرد مالی دستگاه‌های دولتی و افزایش تعامل دو سویه دیوان محاسبات و مردم راه‌اندازی و افتتاح شد.

هموطنان می‌توانند هرگونه فساد و یا تخلف مالی را که در دستگاه‌های دولتی مشاهده می‌کنند، از طریق سامانه ارتباطات مردمی در پایگاه اینترنتی (www.dmk.ir) و تماس تلفنی با شماره ۱۹۸ به مرکز ارتباطات مردمی اعلام کنند.

کارشناسان امر پس از دریافت گزارش، آن را جهت رسیدگی به مراجع ذیربط در دیوان محاسبات انعکاس داده و موضوع را تا رسیدن به نتیجه تعقیب می‌کنند.

هدف سامانه ۱۹۸ افزایش نظارت مردمی و جلوگیری از تضییع بیت‌المال است

مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور در این مراسم گفت: بهترین ابزار برای کنترل بسیاری از تخلفات به ویژه تخلف در دستگاه‌های اجرایی نظارت مردمی است.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای حضور در دیوان محاسبات کشور به مردم قول دادم که ارتباطات این سازمان با مردم افزایش پیدا کند، افزود: در یک سال گذشته توانسته‌ایم مجموعه‌های زیادی را سازماندهی کنیم که یکی از مهمترین آنها سامانه ارتباطات مردمی (۱۹۸) است. این سامانه به آحاد مردم این امکان را می‌دهد که بر عملکرد مالی همه دستگاه‌های دولتی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند، نظارت کنند و ترک فعل و یا هر نوع تضییع بیت‌المال را اطلاع بدهند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور ابراز امیدواری کرد که با راه‌اندازی این سامانه ضمن بهره گیری از ظرفیت نظارت گسترده مردمی، نظارت دیوان محاسبات کشور اثر بخش‌تر باشد.

بذرپاش همچنین با بیان اینکه اینکه کشور حدود یک و نیم سال است که درگیر بیماری کروناست، اظهار کرد: پیگیری روند واکسیناسیون در کشور و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های مسئول در دستور کار دیوان محاسبات کشور است.

وی اضافه کرد: یکی از اقدامات مهم در این زمینه، واکسیناسیون عمومی با هدف کاهش مرگ و میر است و براساس اطلاعاتی که کسب کرده‌ایم بیش از ۱۶ میلیون دز واکسن به کشور وارد شده یا در داخل کشور تولید شده است که بیش از ۱۴.۵ میلیون دز آن در مراکز درمانی توزیع شده و بیش از ۱۰.۵ میلیون دوز هم تزریق شده است.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن تشکر از کادر درمان خواستار تسریع در واکسیناسیون عمومی از سوی وزارت بهداشت شد و اظهار امیدواری کرد: تا سه ماه آینده با واکسینه کردن اکثریت افراد جامعه اثرات این بیماری کاهش یابد.

کد خبر 510205

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.