واکنش سازمان تأمین اجتماعی به خبر خرید خدمت سربازی

سازمان تامین اجتماعی در پی انتشار یک خبر که شائبه‌ای در خصوص "خرید خدمت سربازی" ایجاد کرده بود توضیح داد که سازمان تأمین اجتماعی متولی دریافت حق بیمه دوران سربازی نه خرید خدمت سربازی است.

به گزارش ایمنا، احتساب ایام خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه یکی از خدمات قابل ارائه به بیمه شدگان است که اخیراً تمامی مراحل آن به صورت الکترونیکی و در سامانه خدمات غیرحضوری تأمین اجتماعی به نشانی es.tsmin.ir قابل انجام است.

خرید خدمت سربازی، ارتباطی به مأموریت و مسئولیت‌های سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یک نهاد بیمه‌گر اجتماعی نداشته و اخبار و اطلاعات متناقضی که در روزهای اخیر به نقل از یکی از مدیران این سازمان در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در مورد خرید خدمت سربازی مطرح شده، فقط ناشی از سو برداشت توضیحات ارائه شده در مورد احتساب خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه بوده است.

در واقع بر اساس این سوءبرداشت در مورد نحوه و چگونگی ثبت درخواست احتساب ایام خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه، شائبه‌ای در مورد "خرید خدمت سربازی" ایجاد کرده است که سازمان تأمین اجتماعی ضمن قدردانی از همکاری سازمان وظیفه عمومی ناجا در اجرای طرح ثبت غیرحضوری درخواست احتساب ایام سربازی به عنوان سوابق بیمه‌ای، تاکید می‌کند، تنها متولی و تصمیم گیرنده قانونی در مورد خدمت سربازی و چگونگی آن وظیفه عمومی ناجا و ستاد کل نیروهای مسلح است.

پرداخت حق بیمه و احتساب دوران خدمت سربازی به عنوان سابقه بیمه یکی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی است که از سال ۱۳۹۹ به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود. بیمه‌شدگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی که بر مبنای حداقل حقوق لیست ارسال می‌کنند، می‌توانند با پرداخت ماهانه ۱۳۴ هزار تومان به صورت غیرحضوری دوران خدمت سربازی را به سوابق بیمه اضافه کنند.

منبع: برنا

کد خبر 510074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.