تبریک روسای جمهور کنیا و تانزانیا و کفیل نخست وزیر اسواتینی به آیت الله رئیسی

روسای جمهور کنیا و تانزانیا و کفیل نخست وزیر اسواتینی در پیام های جداگانه پیروزی آیت الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفتند.

به گزارش ایمنا، رؤسای جمهور کنیا و تانزانیا و کفیل نخست وزیر اسواتینی (سوازیلند سابق) در پیام‌هایی پیروزی آیت الله سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفتند.

بر اساس اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا، «سامیا سولوهو حسن» رئیس جمهور تانزانیا با ارسال پیامی، پیروزی آیت الله رئیسی را نشانه اعتماد مردم ایران به وی خوانده و حمایت خود و دولت تانزانیا از تداوم توسعه همکاریهای دوجانبه در زمینه‌های مورد علاقه طرفین را اعلام کرده است.

وی همچنین بر تعهد دولت متبوع خود برای ادامه همکاری با رئیس جمهور جدید، دولت و مردم ایران تاکید کرده است.

* تبریک رئیس جمهور کنیا

به گزارش فارس، بر اساس اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنیا، «اوهورو کنیاتا» رئیس جمهور کنیا با ارسال پیامی ضمن تبریک به آیت الله رئیسی تاکید کرده است: جمهوری کنیا و جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های گذشته از روابط قوی، مثمر ثمر و مبتنی بر دوستی، احترام و اعتماد متقابل برخوردار بوده‌اند. این روابط دوجانبه در طول سال‌ها و فراز و نشیب‌ها به طور مستحکم و ارزشمند بر مبنای گفتگوی سازنده و همکاریهای دوجانبه مؤثر تداوم یافته است.
«اوهورو کنیاتا» همچنین ابراز امیدواری کرده است در دوره ریاست جمهوری آیت الله رئیسی، همکاریهای دو کشور نزدیک تر شده و روابط گرم و صمیمانه دوجانبه فیمابین تقویت شود.

*تبریک کفیل نخست وزیر اسواتینی

گفتنی است، بر اساس اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی، «تمبا ماسوکو» کفیل نخست وزیری کشور اسواتینی (سوازیلند سابق) با ارسال پیامی پیروزی آیت الله رئیسی در انتخابات را تبریک گفت.

کفیل نخست وزیری اسواتینی در این پیام ابراز اطمینان کرده که با استقرار دولت جدید در جمهوری اسلامی ایران روابط برادرانه ای که همواره بین دو کشور وجود داشته، در سال‌های پیش رو، به سود منافع دو ملت مستحکم‌تر خواهد شد.
کفیل نخست وزیری اسواتینی در پیام خود بهترین‌ها را برای رئیس جمهور منتخب و در جهت صلح و سعادت مردم ایران آرزو کرده است.

منبع: فارس

کد خبر 509074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.