خرید اینترنتی دام و پرهیز از برگزاری مراسم در عید قربان

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ضرورت خرید اینترنتی دام از مراکز مجاز و پرهیز از برگزاری مراسم و ایجاد تجمعات در عید قربان تاکید کرد.

به گزارش ایمنا، محسن فرهادی اظهار کرد: امسال عید سعید قربان با شرایط سخت کرونای دلتا یکی شده و لازم است شهروندان در رعایت توصیه‌های بهداشتی اهتمام ویژه ای داشته باشند.

وی افزود: مهم‌ترین عوامل شیوع بیماری کرونا در جامعه تردد، تجمع و تهویه نامناسب است و کسانی که می‌خواهند خرید یا ذبح دام داشته باشند باید از ترددها پرهیز کرده و باید دام سالم را به شکل خرید اینترنتی از شبکه‌های مجاز دامپزشکی تهیه کنند.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: باید از ایجاد هرگونه تجمع و دورهمی در منازل خودداری شود. مراکز عرضه دام نیز باید در فضای باز فعالیت کنند و در فضاهای بسته نیز باید تهویه مناسب وجود داشته باشد.

وی گفت: تأمین شرایط لازم برای دفع بهداشتی فاضلاب، خونابه ها و پسماندهای دام نیز اهمیت ویژهای دارد و مردم باید از خرید دام‌های متفرقه و ذبح آنها در ملأ عام کنار خیابان‌ها، منازل و مغازه‌ها خودداری کنند.

فرهادی ادامه داد: ذبح باید در مکان‌هایی که سازمان دامپزشکی با همکاری شهرداری‌ها تعیین و مشخص کرده‌اند و تحت نظر دامپزشک مستقر در محل انجام شود.

وی تصریح کرد: رها کردن خونابه‌ها و پسماندهای دام به ویژه در روستاها کار غیربهداشتی است که نباید انجام شود؛ در این شرایط عدم توجه به توصیه‌های بهداشتی می‌تواند باعث قالب شدن سوش دلتای کرونا در جامعه شود.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه حتی در فضای باز نیز باید از ماسک استفاده کرد، گفت: تلفن ۱۹۰ آماده رسیدگی به شکایات و گزارشات مردمی در کمترین زمان ممکن در خصوص موارد غیربهداشتی در عید قربان است.

منبع: ایرنا

کد خبر 508380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.