علت تشنج، تحریک امواج مغزی است

یک متخصص مغز و اعصاب گفت: تب و تشنج علل مشخصی ندارد، اما در ابتدای بروز این بیماری، مرکزی در مغز شروع به تولید امواج تحریکی به عنوان عامل مستعد کننده بروز تشنج می‌کند.

محمد سعادت‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با بیان این که تشنج نوعی حمله حاد عصبی است، اظهار کرد: تشنج با تحریک امواج مغزی ایجاد می‌شود و گاهی با حرکات غیرارادی دست و پا همراه است. این بیماری در کودکان به "تب و تشنج" معروف است.

وی ادامه داد: این بیماری به دو نوع ساده و پیچیده تقسیم می‌شود که در نوع ساده آن با کنترل دمای بدن کودک مشکلی ایجاد نمی‌شود، اما در نوع پیچیده ممکن است که این حملات تکرار شود که در آن باید از داروهای پیشگیری استفاده کرد.

این متخصص مغز و اعصاب تصریح کرد: تب و تشنج علل مشخصی ندارد، اما در ابتدای بروز این بیماری، مرکزی در مغز شروع به تولید امواج تحریکی به عنوان عامل مستعد کننده بروز تشنج می‌کند.

وی با اشاره به وراثتی بودن بیماری تب و تشنج، خاطرنشان کرد: این بیماری در بین دختران و پسران به یک میزان شایع است.

سعادت نیا با اشاره به روش تشخیص تب و تشنج بر اساس شرح حال و شرایط موجود بیمار، تصریح کرد: کنترل تب به عنوان یکی راه‌های پیشگیری از بروز این بیماری شناخته می‌شود، اما استفاده از داروهای ضد صرع در نوع پیچیده این بیماری رایج است.

کد خبر 507848

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.