منتظر فرصت برای مربیگری هستم/ شبکه سه در اختیار پرسپولیس و استقلال است

هادی عقیلی گفت: تبلیغات زیاد صدا و سیما و رسانه ها باعث دیده نشدن استعدادهای بازیکنان تیم های دیگر می‌شود. مربیگری و بازیکن بودن از هم جدا نیست، منتظر فرصت هستم. تصمیمات غلط در مورد فوتبال باعث شده تا شرایط تیم ها یکسان نباشد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، هادی عقیلی در حاشیه مراسم بزرگداشت خود در خصوص برگزاری این مراسم از طرف شهرداری منطقه، اصفهان اظهار کرد: آقای کیهانی، شهردار منطقه ۸ زحمت برگزاری این مراسم را کشید و دوستان فوتبالی برای یکی دو ساعتی کنار هم جمع بودیم. خوشحال هستم که اینجا حضور دارم و توانستم با دوستان قدیمی‌ام دیداری تازه کنم. حضور در کنار دوستان برایم خوشحال کننده بود.

عقیلی در خصوص شرایط باشگاه سپاهان و درخواست هواداران مبنی بر حضور در کنار تیم، گفت: شرایط سپاهان در حال حاضر خوب است البته شرایط، سه سالی است که خوب شده و در کورس قهرمانی قرار دارد. درست است که سپاهان در دو سال گذشته قهرمان نشده، اما همین که برای قهرمانی می‌جنگید تأثیر خوبی داشت.

وی افزود: جدای از دو سه سالی که اتفاقات بدی برای فوتبال اصفهان به ویژه سپاهان رخ داد و به نوعی تمام زحمات در حال خراب شدن بودن، در دو سه سال گذشته شرایط خوب بود. کاش سال گذشته تیم می‌توانست سهمیه را بگیرد؛ از دست رفتن سهمیه در روزهای آخر ناراحت کننده بود. شرایطی که الان تیم سپاهان دارد بسیار مطلوب است و اگر در جام باشگاه‌های آسیا حضور داشت، می‌توانست کیفیت خوب خود را به نمایش بگذارد.

منتظر فرصت برای مربیگری هستم/ شبکه سه در اختیار پرسپولیس و استقلال است

عقیلی: برای مربیگری منتظر فرصت هستم

عقیلی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه حضورش به عنوان مربی در لیگ برتر یا همکاری و حضور در کنار نویدکیا در سپاهان درست است، تصریح کرد: پیش از این در مورد این موضوع صحبت کرده‌ام و نمی‌خواهم صحبت بیشتری داشته باشم. باید پیشنهادهای تیم‌های دیگر را دید.

وی ادامه داد: پیشنهاد دادن از سمت تیم‌های دیگر دست من نیست. کاری که می‌توانستم برای خودم انجام دهم این بود که دانشم را در زمینه فوتبال ارتقا دهم، من به اندازه کافی تجربه در زمینه بازی کردن فوتبال داشته‌ام، مربیگری برخلاف چیزی که گفته می‌شود خیلی جدا نیست و فوتبال روز دنیا این موضوع را ثابت کرده و چیزی نیست که من بخواهم بگویم.

وی ادامه داد: علی دایی، علی منصوریان، محرم نوید کیا، یحیی گل محمدی، رسول خطیبی و ابراهیم صادقی از جمله بازیکنانی بودند که همه فوتبال را کنار گذاشته و خیلی زود وارد عرصه مربیگری شدند. در دنیای مربیگری نیز مشاهده می‌شود از گواردیولا تا دیه‌گو سیمئونه و لمپارد همه مربیان معروفی هستند که نشان می‌دهد بازیکنی فوتبال از مربیگری جدا نیست بر خلاف چیزی که همه تصور می‌کردند. ورزش و مفهوم یکی است و تنها شغل‌ها جدا است بنابراین منتظر فرصت هستم.

صدا و سیما و شبکه سه در اختیار دو تیم است

عقیلی با اشاره به کم لطفی رسانه‌ها اظهار کرد: این موضوع از دست من خارج است. نمی‌دانم این موضوع را چه بنامم. واقعیتی در فوتبال ایران وجود دارد که مقصر اصلی آن رسانه تصویری است اما در ادامه همه رسانه‌ها ادامه دهنده این موضوع بودند. موضوع این است که در ایران روی دو تیم تبلیغات بیشتری انجام می‌شود و همین ترتیب روی بازیکنانی که در این تیم‌ها بازی می‌کنند. هیچگاه بازی‌های غیر تیم‌های استقلال و پرسپولیس از شبکه سه پخش نمی‌شود و در حال حاضر با وجود فعالیت شبکه ورزش، بقیه بازی‌ها به این شبکه رجوع داده شده و پیش از این پخش زنده‌ای نداشتند.

وی ادامه داد: پیش از این، تیم‌ها باید منتظر می‌ماندند تا جلوی یکی از این دو تیم بازی کنند تا پخش زنده داشته باشند. اگر به روزنامه‌ها نیز توجه کنید در تهران که بیشترین تیراژ را دارند، چندین روزنامه ورزشی یا مربوط به استقلال است یا پرسپولیس. زمانی که ما بازی می‌کردیم ۱۸ روزنامه ورزشی بود که تنها اخبار این دو تیم با تیراژ بالا در تهران را پوشش می‌داد و پخش می‌شد. این موضوع طبیعی است که بخواهد در دوران مربیگری تأثیرگذار باشد و می‌توان به تعداد مربیان پرسپولیسی و استقلالی اشاره کرد که در حال مربیگری هستند. هیچ خرده‌ای نیست به هر حال حقیقتی است که وجود دارد و نمی‌شود با آن مقابله کرد.

عقیلی در خصوص بازی تیم‌های سپاهان و فولاد و شهر آورد استقلال و پرسپولیس، اظهار کرد: پیش بینی این دو بازی سخت و امکان ناپذیر است. بازی سپاهان در اهواز است و هر دو تیم با گرما به مشکل خواهند خورد و این نیست که تیم فولاد چون در اهواز و گرما تمرین می‌کند به شرایط عادت دارند. از لحاظ علمی سپاهان در سطح پایین‌تری نسبت به اصفهان می‌خواهد بازی کند و شرایط سخت است همین موضوع برای تیم مقابل نیز صدق می‌کند زیرا اصفهان سطح بالاتری نسبت به دریا دارد و این موضوع جدای از موضوعات فنی است.

وی افزود: فولاد تیم منظمی است و به شکلی بازی می‌کند که مربی اش انتظار دارد. دست جواد نکونام در دو بازی گذشته بسته بود زیرا یک سری بازیکنان را نداشت. سپاهان تیم کاملی دارد و اگر بخواهیم مقایسه بکنیم همه بازیکنان سپاهان سطحی بالاتر از فولاد دارند البته شرایط بازی در اهواز متفاوت است این تیم زمین خوبی دارد. تیم فولاد یک استایل مشخص دارد و در ضدحمله ها خطرناک است و حملات سریعی که دارند مشکل ساز است همچنین فوروارد این تیم برای ما آشنا است اما برای تیم کنونی سپاهان آشنا نیست ولی امیدواریم نتیجه خوبی حاصل شود.

منتظر فرصت برای مربیگری هستم/ شبکه سه در اختیار پرسپولیس و استقلال است

یکسان نبودن شرایط تیم‌ها در اثر تصمیمات غلط مسئولین

عقیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر کیفیت تیم‌های حاضر در لیگ برتر، اظهار کرد: پرسپولیس و سپاهان کیفیت بالاتری نسبت به حریفان خود دارند. فولاد نیز بازی‌های خوبی داشته، اما ثبات این دو تیم را ندارد. سپاهان و پرسپولیس تیم‌های قدیمی‌تری هستند و انتظارات بیشتری از این دو تیم وجود دارد. پرسپولیس چند سالی است که نتایج خوبی کسب می‌کند و کیفیت فنی بالایی دارد. در مورد تیم‌های دیگر حاضر در این فصل اگر بخواهیم صحبت کنیم باید بگویم شرایط برای آنان منصفانه نبوده است.

وی ادامه داد: برای مثال بازی سوپر جام بین تراکتور و پرسپولیس که اگر در ابتدای فصل انجام می‌شد، احسان حاج صفی و سعید مهری در تراکتور حضور داشتند همچنین مسعود شجاعی و اشکان دژاگه بازی می‌کردند که این چهار بازیکن به نوعی مهره‌های اصلی تراکتور بودند همین طور هنوز به مشکلات برخورد نکرده بودند و می‌توانستند خیلی قوی در مقابل حریف ظاهر شوند. این بازی با تمام دلایلی که همه می‌دانند به نیم فصل دوم افتاد و با رفتن بازیکنان و تغییر در مدیریت باشگاه تراکتور و مربی این تیم، توان برابری با پرسپولیس را نداشت. این موضوع در لیگ برتر نیز اتفاق افتاده است.

عقیلی با تاکید بر یکسان نبودن شرایط تیم‌ها افزود: تیم مس رفسنجان نمی‌تواند از بازیکن خارجی استفاده کند زیرا تازه به لیگ برتر آمده است. این منصفانه نبودن شرایط به خاطر تصمیمات غلطی است که چندین و چند سال در فوتبال ایران گرفته می‌شود. نمی‌توان انتظار داشت که کیفیت همه بازی‌ها بالا باشد و تمام تیم‌ها بهترین خود را نشان دهند. یک سری از تیم‌ها مثل سپاهان، استقلال و فولاد شانس آوردند و بازیکنان خارجی خود را از سال گذشته در اختیار داشتند، اما تیم‌هایی که بازیکنان خود را از دست داده بودند دیگر توانایی جذب بازیکنان خارجی را نداشتند. نمی‌توان برابری را در بین تیم‌ها دید پس بهتر است در مورد کیفیت صحبت نشود.

وی با اشاره به تغییر شرایط در دهه ۸۰ و ۹۰ همچنین برگزاری سوپر جام، تصریح کرد: در کشورهای دیگر خیلی به سوپر جام بها داده نمی‌شود. من فقط سوپر جام اسپانیا را اطلاع دارم که برگزار می‌شود و در کشورهای دیگر همچون انگلیس زیاد باب نیست و به آن پر و بال نمی‌دهند.

وی افزود: برگزاری سوپر جام ایران نیز در این دهه به شکل خوبی نبوده است. در یک دوره تیم استقلال انصراف داد که رأی به برد حریف داده شد. من در جریان دقیق نیستم اما قطعاً ناهماهنگی و بی برنامگی وجود داشته که یک تیم بازی نمی‌کند. دو سال اصلاً بازی سوپر جام برگزار نشد، اما جام داده شد که این موضوع اصلاً زیبا نیست زیرا حتی برای تیمی که جام را گرفته نیز دریافت جام لذت بخش نیست. امیدوارم در آینده این اتفاق با برنامه باشد و در ابتدای لیگ برگزار شود زیرا تیم‌ها تازه تشکیل شده‌اند و با آمادگی می‌توانند در این دیدار شرکت کنند و شرایط برای دو تیم برابر باشد.

کد خبر 507492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علیرضا IR ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵
    0 0
    نه فقط شبکه 3 که خبرگزاری ایمنا هم که مال استان اصفهانه فقط چسبیده به این دو تا تیم پایتخت بابا شهر خودمون دو تا تیم خوب داره چرا قفل کردین رو این دو تا تیمی که هیچ ربطی به اصفهان ندارن؟ خجالت بکشین