باقری: امنیت مرزها از رشد مثبت و اطمینان‌بخشی برخوردار است

رییس ستادکل نیروهای مسلح گفت: وضعیت امنیتی مرزها در همه شاخص‌ها از رشد مثبت و اطمینان‌بخشی برخوردار است و این نشانگر تلاش موثر، کارآمد و نتیجه بخش نیروی زمینی سپاه و سایر نیروهای عهده‌دار مأموریت امنیت مرزی است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، نشست فرماندهان و مسئولان ارشد نیروی سپاه، با حضور سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ستاد این نیرو برگزار شد.

در این نشست که صبح امروز در ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه برگزار شد، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و نیز فرماندهان قرارگاه‌های تابعه این نیرو، در گزارش‌هایی جداگانه، وضعیت آمادگی‌های دفاعی و نظامی در جغرافیای مأموریتی را تشریح کردند.

ارزیابی و بررسی تحرکات و رویدادهای امنیتی، تبادل‌نظر پیرامون موضوعات مختلف امنیتی، دفاعی و نظامی در تأمین امنیت پایدار و تعمیق اشراف اطلاعاتی بر تحرکات در مناطق پیرامون کشور از دیگر بخش‌های این نشست با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بود.

باقری در این نشست با قدردانی از اهتمام و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر نیروی زمینی سپاه در تأمین امنیت پایدار در مناطق مأموریتی مرزی به ویژه در شمال غرب و جنوب شرق کشور گفت: به‌رغم توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان در توسعه تهدید در مناطق مرزی و پیرامونی کشور عزیزمان که برای جبران شکست‌های زنجیره‌ای خود در منطقه دنبال می‌شود، به فضل الهی وضعیت امنیتی مرزها در همه شاخص‌ها از رشد مثبت و اطمینان بخشی برخوردار است و این نشانگر تلاش مؤثر، کارآمد و نتیجه بخش نیروی زمینی سپاه و سایر نیروهای عهده‌دار مأموریت امنیت مرزی است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تحسین اقدام و همت بالای سرلشکر حسین سلامی در دوره جدید فرماندهی سپاه برای ارتقای توان و آمادگی‌های یگان‌های مردم پایه نیروی زمینی سپاه و تاکید بر دستاوردهای راهبرد امنیت مردم محور، به تأثیرگذاری مشارکت و نقش‌آفرینی مردم بومی در امنیت مناطق مرزی اشاره کرد.

باقری یادآور شد: اقدامات مردم یاری و حمایت از اقشار محروم و کم‌برخوردار و بهره‌گیری از ظرفیت‌های گوناگون عمرانی و خدماتی نیروهای مسلح در کمک به دولت و محرومیت‌زدایی، راهبردی است که تجلی و تأثیر آن در جغرافیای مأموریتی نیروی زمینی سپاه به خوبی نمایان و آشکار است.

کد خبر 505489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.