قیمت واقعی هر کیلو مرغ ۳۰ هزار تومان است

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور با بیان این که قیمت مرغ باید اصلاح شود، گفت: با توجه به هزینه‌های تولید، قیمت تمام شده مرغ زنده اکنون ۲۱ هزار تومان و مرغ گرم هر کیلو ۳۰ هزار تومان است.

حبیب اسدالله‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: قیمت مرغ باید اصلاح شود، در قالب نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی پیشنهاد شد که برای تولید استاندارد و پایدار مرغ و جلوگیری از ضرر تولید کنندگان، قیمت مرغ باید تغییر کند.

وی افزود: قیمت‌های کنونی برای مرغداران به صرفه نیست زیرا هزینه‌های تولید افزایش یافته است، امید است این دولت در مدت باقی مانده این وظیفه را نیز انجام داده و قیمت‌ها را اصلاح کند.

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور گفت: تولید کنندگان نیز راضی به افزایش قیمت مرغ نیستند و شرایط مردم و وضعیت معیشت آنها را درک می‌کنند اما زمانی که دولت قیمت‌ها را افزایش می‌دهد چاره‌ای نیست به جز این که قیمت مرغ نیز افزایش یابد زیرا با سیاست گذاری کنونی دولت، قیمت تمام شده مرغ افزایش یافته است.

اسدالله‌نژاد افزود: برای تأمین نهاده‌ها، مرغداران با مشکل مواجه شده‌اند زیرا نهاده ثبت نامی در سامانه بازارگاه وزارت جهاد کشاورزی هنوز به دست مرغداران نرسیده است بنابراین مجبور شده‌اند نهاده مورد نیاز خود را با چند برابر قیمت از بازار آزاد خریداری کنند.

وی تصریح کرد: مرغداران با وجود آن که از قیمت‌های مصوب راضی نبوده و با فروش مرغ با این قیمت ضرر می‌کنند مرغ را با قیمت مصوب توزیع می‌کنند، اما ممکن است برخی فروشندگان تخلف کرده و آن را گران‌تر عرضه کنند.

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور گفت: با توجه به هزینه‌های تولید، قیمت تمام شده مرغ زنده اکنون ۲۱ هزار تومان و مرغ گرم هر کیلو ۳۰ هزار تومان است.

کد خبر 505415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.